Salı , 1 Aralık 2020
Ana Sayfa / Seo / SEO / Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

SEO / Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?


SEO nedir?
SEO, “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelir. Basit bir ifadeyle, sitenizin alakalı aramalar için görünürlüğünü artırmak için iyileştirme süreci anlamına gelir. Sayfalarınızın arama sonuçlarında daha iyi görünürlüğü ne kadar yüksek olursa, dikkat çekme ve potansiyel ve mevcut müşterileri işletmenize çekme olasılığınız o kadar artar.

SEO nasıl çalışır?
Google ve Bing gibi arama motorları , web’deki sayfaları taramak, siteden siteye gitmek, bu sayfalar hakkında bilgi toplamak ve bunları bir dizine koymak için botları kullanır. Ardından, algoritmalar, belirli bir sorgu için arama sonuçlarında sıralı sayfaların görünmesi gerektiğini belirlemek için yüzlerce sıralama faktörünü veya sinyalini dikkate alarak dizindeki sayfaları analiz eder.

Arama sıralama faktörleri, kullanıcı deneyiminin yönleri için vekil olarak kabul edilebilir. Bizim SEO Faktörlerin Periyodik Tablo SEO genel öneme dayalı altı ana kategori ve ağırlıkları her birine faktörleri düzenler. Örneğin, içerik kalitesi ve anahtar kelime araştırması, içerik optimizasyonunun temel faktörleridir ve taranabilirlik ve mobil uyumluluk, önemli site mimarisi faktörleridir.

Arama algoritmaları, alakalı, yetkili sayfaları ortaya çıkarmak ve kullanıcılara verimli bir arama deneyimi sağlamak için tasarlanmıştır. Sitenizi ve içeriğinizi bu faktörleri göz önünde bulundurarak optimize etmek, sayfalarınızın arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir. Ücretli arama reklamlarının

aksine , daha yüksek organik arama sıralaması elde etmek için arama motorlarına ödeme yapamazsınız.

SEO pazarlama için neden önemlidir?
SEO, dijital pazarlamanın temel bir parçasıdır çünkü insanlar her yıl trilyonlarca arama yapar ve genellikle ticari amaçla ürünler ve hizmetler hakkında bilgi bulurlar. Arama genellikle markalar için birincil dijital trafik kaynağıdır ve diğer pazarlama kanallarını tamamlar. Arama sonuçlarında rakiplerinize göre daha fazla görünürlük ve daha yüksek sıralama, kâr hanenizde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Bununla birlikte, arama sonuçları, kullanıcılara daha doğrudan yanıtlar ve kullanıcıları diğer web sitelerine yönlendirmek yerine sonuçlar sayfasında tutma olasılığı daha yüksek olan bilgiler sağlamak için son birkaç yılda gelişmektedir .

Ayrıca, zengin sonuçlar ve Bilgi Panelleri gibi özelliklerin arama sonuçlarında görünürlüğü artırabilir ve kullanıcılara doğrudan sonuçlarda şirketiniz hakkında daha fazla bilgi sağlayabilir.

SEO Açıklaması
SEO’da yeni misiniz? Arama motoru optimizasyonu hakkındaki bu hızlı ve anlaşılması kolay videoyla başlayın. Temel bilgileri hızlı bir şekilde ele alacaktır:

SEO’yu nasıl öğrenebilirim?
SEO’ya faydalı bir dalış için, Periyodik SEO Faktörleri Tablosu , başarılı sayfa içi ve sayfa dışı SEO öğeleri ve ayrıca zarar verebilecek “Toksinler” veya taktikler dahil olmak üzere bilmeniz gereken tüm temel kavramları size tanıtacaktır. sıralamanız.

Tablo ve eşlik eden rapor, yeni ortaya çıkan arama sektörlerine de bakmaktadır:

Bölgesel arama
Görsel arama
Video arama
Sesli arama
SEO Faktörlerinin Periyodik Tablosu, bu SEO Kılavuzunun temelini oluşturur. Bu kaynaklar birlikte, SEO hakkında bilgi edinmenize ve başarı için stratejinizi bilgilendirmenize yardımcı olacaktır.

Arama Motoru Arazisi SEO Rehberi
Tabloya eşlik eden Search Engine Land’s Guide To SEO , arama sıralama faktörlerini daha derinlemesine açıklıyor. Ayrıca, organik arama sonuçlarında daha fazla görünürlük ve daha yüksek sıralamalar elde etmek için SEO uzmanlarından bunları uygulama konusunda ipuçları ve tavsiyeler içerir.

SEO Kılavuzunun her bölümünün bağlantıları aşağıda gösterilmiştir. Her birinin altındaki bölüm bağlantıları, kılavuzda gezinmeyi kolaylaştırır.

Bölüm 1: Arama Motoru Başarı Faktörlerinin Türleri
Bölüm 2: İçerik ve Arama Motoru Başarı Faktörleri
Bölüm 3: Site Mimarisi ve Arama Motoru Başarı Faktörleri
Bölüm 4: HTML Kodu ve Arama Motoru Başarı Faktörleri
Bölüm 5: Güven, Otorite, Uzmanlık ve Arama Sıralaması
Bölüm 6: Arama Motorlarında Bağlantı Oluşturma ve Sıralama
Bölüm 7: Kişiselleştirme ve Arama Motoru Sıralaması
Bölüm 8: Toksinler ve Arama Motoru Spam Cezaları
Bölüm 9: Aramada Yükselen Sektörler


Günlük SEO Haberleri ve Uzman SEO Önerileri
Editör kadromuzdan gelen günlük haber hikayelerine ek olarak, Search Engine Land, SEO konularını temelde hendek içi bir bakış açısıyla ele alan uzman katılımcılardan günlük makaleler yayınlamaktadır.

En son SEO haberleri ve uzman sütunları için SEO Kanalına göz atın . İçin kaydolun almakAramaEngine Land’in günlük e-posta bülteni , bir dizi arama pazarlamacılığı haberinin yanı sıra özel analiz ve içgörüler içerir.

Arama Motoru Arazisinin SEO Kitaplığı
Genel olarak SEO’yu kapsamaya ek olarak, Search Engine Land ayrıca özellikle büyük arama motorları için arama motoru optimizasyon alanlarına sahiptir:

Google SEO
Google Algoritma Güncellemeleri
Google Arama Konsolu
Bing SEO
Ayrıca kitaplığımızın içinde Nasıl Yapılır: SEO bölümü, arama motoru optimizasyonu ile ilgili pratik ipuçları ve taktiklere ayrılmıştır.

Aşağıdakileri içeren alt kategorilerimiz de var:

SEO: Genel
SEO: İçerik ve Yazma
SEO: Tarama ve Robotlar
SEO: Alanlar ve URL’ler
SEO: Yinelenen İçerik
SEO: Bağlantı Oluşturma
SEO: Mobil Arama
SEO: Yönlendirmeler ve Taşınan Siteler
SEO: Spam yapmak
SEO: Site Haritaları ve URL Gönderme
SEO: Başlıklar ve Açıklamalar
Ayrıca devam eden Geliştiriciler için SEO serisi dahil olmak üzere teknik SEO konularını da ele alıyoruz .

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir