X

Seyşeller Telefon Kodu

Seyşeller Telefon Kodu Kaçtır?

Seyşeller ülke telefon kodu kaçtır?

Seyşeller telefon kodu +248′ dir.

Seyşeller adaları konum olarak Doğu Afrika’da bulunan birçok adadan oluşan bir ada devletidir. Tatilcilerin uğrak ve vazgeçilmez noktası olan Seyşel adaları berrak denizi beyaz kumu ve misafir Per ver halkı ile gelen misafirleri olumlu karşılamaktadır. Ekvatora yakın olan ülkede rüzgârlar görülmekte olup, hava ılımandır. Ülkenin başkenti olan Şeyseller en büyük adadır ve adalar içinde en bakımlısıdır.

Ülke ekonomisini ayakta tutan ve destek olan en önemli iki unsur tarım ve turizmdir. Tarıma elverişli alanlarda ekilen tarım ürünleri bunun yanı sıra gelen turistlerin ülkeye getirdikleri döviz oldukça önemlidir. Adada konaklayabileceğiniz birçok otel bulunmaktadır. Bulunan oteller her bütçeye uygun olurken sahilden uzak olanların fiyatı oldukça düşüktür. Deniz manzaralı ve eğlenceli olsun isterseniz bu otellerin fiyatı biraz daha yüksektir.

Ülkenin mutfağı da oldukça renkli ve çeşitlidir. Ada ülkesi olduğu için deniz mahsulleri oldukça fazla kullanılırken Hindistan cevizi ve kremalarla sunuma renk katmışlardır. Ülkede köpek balığı eti de bulunmakta olup bu yemeğin fiyatı biraz yüksektir.

BöcekBaşı: