Salı , 9 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Sierra Leone Telefon Kodu

Sierra Leone Telefon Kodu

Sierra Leone Telefon Kodu Kaçtır?

Sierra LeoneŞili ülke telefon kodu kaçtır?

Sierra Leone telefon kodu +232′ dir.

Sierra Leona ülkesinde birçok azınlık aileler yaşamaktadır. Yaşan insanların çoğunluğu zencilerden oluşmaktadır. Halkın inançları farklı olsa da birlikte barış içinde yaşamaktadır. Ülkede tropikal iklim görülmekte olup, yazları sıcak ve nemli olurken kışları da soğuk geçmektedir. Yükseklik seviyesine göre sıcaklık farklılık göstermektedir. Yüksek yerler yağış alırken alçak kesimlerin buna nazaran daha az yağış aldığı görülmektedir.

Ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Tarımda ekilin kahve ve kakao oldukça iyi kazanç elde etmelerini sağlamaktadır. Hayvancılıkta ise sığır ve inek yetiştirilirken kümes hayvancılığı da son zamanlarda buna dâhil olmuştur. Ülkenin ekonomisine hayvancılık önemli rol oynamaktadır. Hayvanların etleri ve post ları ihraç edilmektedir.

Tropikal iklimin avantajı olan gür ormanlar birçok vahşi hayvana ev sahipliği etmektedir. Bu ormanlarda başka ülkede göremeyeceğiz birçok bitkide bulunmaktadır. Sağlam yapılı olan ağaçlardan kereste yapılmaktadır. Ülkede yaşayan insanların evleri topraktan yapılma ve üstünde ise kurumuş geniş ağaç yaprakları bulunmaktadır. Ekonomisi orta derecede olan bir ülkedir. Ülkede üretilen Hindistan cevizi kurutularak ihraç edilmelidir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir