Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Plaka Haber / Sigorta ve Kaskoda Hasarsızlık İndirimi

Sigorta ve Kaskoda Hasarsızlık İndirimi

Sigorta ve kaskoda hasarsızlık indirimi oranları araba sahiplerinin en merak ettiği konuların başında yer alıyor. Özellikle geçen seneyle bu seneyi karşılaştırdığımız zaman sigorta ve kasko fiyatlarının fahiş bir biçimde arttığını görebiliyoruz. Buna bağlı olarak araç sahipleri hasarsızlık indiriminden faydalanmak ve bazı masrafları düşürmek istiyorlar. Yazımızın içeriğinde kasko ve sigorta hakkındaki hasarsızlık indirimlerine ait bilgileri bulabileceksiniz. Yaptırmış olduğunuz kasko ve poliçeler yaptırılma tarihinden itibaren 1 sene boyunca geçerlidir. Poliçe yeniletme işleminiz de eğer aracınız bir kazaya karışmadıysa indirimli fiyat üzerinden yenileme yapılır, ancak hasar kayıtları anında araçlar üzerine işlendiğinden ötürü kazaya karışmanız durumunda zamlı fiyatlardan poliçeniz yenilenir.

Hangi Durumlarda Hasarsızlık İndiriminden Faydalanılabilir?
• Bir kazaya karıştığınız takdirde eğer tazminat talebinde bulunursanız kaskonuz bozulur ve indirimden faydalanamazsınız. Ancak masrafları kendiniz ödediğiniz takdirde kasko bozulmaz ve bu sayede gelecek sene sigorta ve kasko hasarsızlık indirimi tutarından faydalanabilirsiniz.
• Hasarsız geçirmiş olduğunuz senenin sonunda gelecek yıl ödeyeceğiniz kasko ve zorunlu trafik poliçelerinizde indirim tutarları şu şekilde belirlenmektedir.
• 1. 12 aylık süre sonunda yenileme işleminde %30
• 2. 12 aylık süre sonunda yenileme işleminde %40
• 3. 12 aylık süre sonunda yenileme işleminde %50
• 4. 12 aylık süre sonunda yenileme işleminde %60 tutarında indirimden faydalanabilirsiniz. Yapılan indirim tutarları her sigorta şirketi için geçerli değildir.
• Eğer karışmış olduğunuz kazada karşı taraf 8/8 kusurlu ise ya da teyp çalınması, camın kırılması gibi mini onarım kapsamında bulunan hasarlar yer alıyorsa kaskonuz bozulmaz.
• Eğer kaskonuzu poliçe bitim tarihinden sonra başka bir firmaya taşımanız durumunda bile hasarsızlık indiriminden faydalanabilirsiniz. Kasko hasarsızlık indirimi araçlara değil sürücülere verilmektedir.
Sigorta ve kaskoda hasarsızlık indirimi oranları kazalara karışmadığınız yıllar boyunca artış göstermektedir. Eğer kazaya karışmadığınız sene sonunda kaskonuzu anında yenilerseniz indiriminiz geçerli olacaktır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Yeni Ehliyet Randevu Alma Sistemi

    Yeni ehliyet randevu alma sistemi de artık online ortama taşınmıştır. Randevularınızı alabilmek için Emniyet Genel …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir