Salı , 26 Mayıs 2020
Ana Sayfa / İl Alan Kodları / Siirt Alan Kodu Kaçtır?

Siirt Alan Kodu Kaçtır?

Siirt Alan Kodu Kaçtır?

Siirt Telefon Kodu Kaçtır?

Siirt alan kodu 484′ dür.

Siirt ili Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Geçim kaynağı hayvancılık ve tarımdır. Verimli topraklarda sebze ve meyveler doğal olarak yetişir. Kışları soğuk geçen Siirt ili dağlarında dağcılık yapmak, tırmanmak mümkündür.

Dicle ırmak kenarında piknik yapabilir sakin vakitler geçirirken mükemmel Dicle nehrini izleme şansını yakalayabilirsiniz. Tarih yönünden de zengin olan bu il eskilerden kalma haritalar, fotoğraflar bulmanızda imkan sağlamaktadır.

Eski Türk medeniyetlerinin uğrak yerlerinden biri olan Siirt’tir bunun en büyük nedenlerinden biriside Dicle nehrinin medeniyetlere hayat vermesidir. Mehir etrafında kurulan yüzlerce medeniyetin izlerini Siirt te bulmak mümkündür.

Siirt bulunduğu konum itibari ile karasal iklimi yaşamaktadır. Karasal iklimin tipik özelliği olan kışları soğuk yazları serin bir mevsim geçirir. Bu iklimden dolayı geniş bozkırlara rastlamak mümkündür.
GAP projesi bu ilimiz içinde uygulanmakta olup tarım arazilerinin suya kavuşturulması amaçlanmaktadır. Suya kavuştuğunda Siirt ili verimli arazilerin muhteşem ürünler yetiştirilmesi için gerekli unsurlara kavuşmuş olacaktır.

 • İlginizi Çekebilir...

  Vodafone Bilinmeyen Numaraları Öğrenme

  Merhaba arkadaşlar bir çok telefon kullanıcısının en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de bilinmeyen …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.