Cumartesi , 4 Şubat 2023
+56 nerenin kodu

Şili Telefon Kodu

Şili Telefon Kodu Kaçtır?

Şili ülke telefon kodu kaçtır?

+56 Nerenin Telefon kodu?

+56 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Şili telefon kodu +56′ dur.

Şili konum olarak Güney Afrika’da bulunan bir ülkedir. Ülkenin başkenti Santiago dur. Yasalarca geçerli olan resmi dili ise İspanyolca dır. Ülkede yaşayan halkın büyük bir kısmı Hristiyan ve Katolik’tir azda olsa başka inançlara sahip insanlar yaşamaktadır. Ülkede çok sayıda dağ bulunmaktadır hatta ülkenin yarısından fazlası dağ diyebiliriz. Ülkenin ormanlarında birçok vahşi hayvan yaşamakta olup kürkü değerli olan hayvanların soyu tükenmek üzeredir.

Ülkenin kuzeyinde akarsu olmadığı için tarım yapılmamaktadır. Başka bölgelerde ise tarıma elverişli olan alanların olmasına rağmen suluma yapılmadığı için üretim az miktar yapılmaktadır. Modern sulama yöntemi olmayan ülkenin ekonomisinde az bir kısımda tarım bulunmaktadır. Tarımın yapıldığı alanlarda ise buğday, arpa ve yulaf gibi tarım ürünleri üretilmektedir.

Ülkenin güneyinde hayvancılıkta yapılmaktadır. Sığır, inek, koyun ve kümes hayvancılığı yetiştirilmektedir. Ülke yer altı kaynakları bakımından oldukça zengindir. Doğa zenginliği olan ormanları avantaj haline getirerek kereste ve kibrit üretimi yapılmaktadır. Ülkenin sanayisi bu yönden de gelişmektedir. Kâğıt hamuru yapımında da sanayisi hızlıca gelişmekte olup ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

amasya plakası

05 Nerenin Plakası?

05 Nerenin Plakası? 05 Hangi İlin Plakası? 05 İlçe Plakaları Kaçtır? Amasya Plakası Kaçtır? Amasya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir