Salı , 9 Mart 2021
Ana Sayfa / İl Alan Kodları / Sinop Alan Kodu Kaçtır?

Sinop Alan Kodu Kaçtır?

Sinop Alan Kodu Kaçtır?

Sinop Telefon Kodu Kaçtır?

Sinop alan kodu 368′ dir.

Sinop ili ülkemizin Karadeniz Bölgesine yer almaktadır. Doğa güzellikleriyle ön plana çıkan Sinop ilinde sıkılmadan güzel vakit geçirebilirsiniz. Denizinde yüzebilir, su voleybolu oynayabilirsiniz. Plajında akşam yürüyüşlerine çıkabilir akşamları sahilde ateş yapıp aileniz ve arkadaşlarınızla sohbetler edebilme imkanı sağlayan Sinop ilinin bir diğer doğa güzellikleri ise İnaltı mağarasıdır.

İnaltı Mağarasında büyüleneceğiniz doğa güzelliklerini görebilirsiniz. Mağaralar ve şelalelerin güzelliği sizi adeta büyüleyecektir. Türbe ziyaretleri de yapabileceğiniz Sinop ilinde Çeçe Sultan Türbesi bulunmaktadır. Türbede dualar edip güzel dileklerde bulunabilirsiniz.

Sinop ilinin mükemmel yaylalarında ailece piknikler yapabilir ter temiz havayı ciğerlerinizde hissedebilirsiniz. Sinop müzesi de görülmeye değer geçmişten günümüze birçok eseri bünyesinde barındırmaktadır. Balalar kilisesi için Sinop ili için önemli tarihi bir etken olmaktadır.

Hediyelik eş almak isterseniz ilk sırada el yapımı gemi maketleri gelir. Yöresel lezzetler ise tadını beğeneceğiniz balıkla yapılan içli tava gelmektedir. Bereketli denizlerden tutulan balıklar çok olduğu için yöresel yemeklerde balık ön planda olmuştur.

 • İlginizi Çekebilir...

  Vodafone Bilinmeyen Numaraları Öğrenme

  Merhaba arkadaşlar bir çok telefon kullanıcısının en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de bilinmeyen …

  1 Yorum Var

  1. Sinop Alan kodu değişmiş diye kandırmışlardı doğrusu burda yazıyormuş teşekkürler bilgi için.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir