Perşembe , 12 Aralık 2019
Ana Sayfa / İl Alan Kodları / Şırnak Alan Kodu Kaçtır?

Şırnak Alan Kodu Kaçtır?

Şırnak Alan Kodu Kaçtır?

Şırnak Telefon Kodu Kaçtır?

Şırnak alan kodu 486′ dir.

Şırnak ili Ülkemizin Güney Doğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Bölgenin özellikleri arasında yer alırken karasal iklimin şiddeti oldukça fazladır. Kış aylarında oldukça fazla kar yağışı aldığından dolayı ev boyunda karlara rastlamak mümkündür. Yaz aylarında serin bir hava yaşanmaktadır. Temel geçim kaynağı olarak tarım ve hayvancılık tercih edilmektedir.

Bölgenin dağlık yapısı nedeniyle hayvancılık faaliyetleri için uygun bir ortam oluşmaktadır. Bu nedenle küçükbaş hayvancılık gelişmiştir. Ayrıca Şırnak için yapılan yatırım faaliyetlerinin artmasından dolayı bölgenin dikkat çeken illeri arasında yer almaktadır. GAP projesinin tamamlanmasının ardından Şırnak’ta da tarım faaliyetlerinde ki verimliliğin artması planlanmaktadır.

Yurt dışına açılan kapılarımızdan birisi de Şırnak’tır. Suriye ve Irak’a geçişler için sınır kapısı bulunmaktadır. Buradan bu ülkelere geçilebilmektedir. Cudi dağı yüksekliği ve heybetinden dolayı görülebilecek yerler arasında yer almaktadır. Ayrıca şehirde H.z Nuh Türbesi bulunmaktadır. Ziyaretçi akınına uğrayan yerler arasında yer alan H.z Nuh Türbesi, görülmesi gereken yerler arasındadır.

 • İlginizi Çekebilir...

  Vodafone Bilinmeyen Numaraları Öğrenme

  Merhaba arkadaşlar bir çok telefon kullanıcısının en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de bilinmeyen …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.