X

Sivas Alan Kodu Kaçtır?

Sivas Alan Kodu Kaçtır?

Sivas Telefon Kodu Kaçtır?

Sivas alan kodu 346′ dir.

Sivas ili Ülkemizin İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Sivas denince akla gelenlerin ilk sırasında Ünlü Ozan Aşık VEYSEL gelmektedir. Kış aylarında kar yağdığı için kayak yapma keyfini dilediğinizce yaşayabilirsiniz. Teleferik e binerek güzel Sivas ilini izleyebilirsiniz.

Muhteşem orman manzarasında yürüyüşler yaparken, çeşit çeşit bitkileri de görmüş olacaksınız. Ailece doğaya zarar vermeden piknikler yapabilir, güzel vakit geçirebilirsiniz. Ünü Ülkemizi aşmış hayvan severlerin iyi bildiği Kangal Köpeği de Sivas iline özgüdür.

Sivas ili muhteşem bir göle de sahiptir. Tödürge Gölü ün etrafında yürüyüşler yapıp temiz havasını soluyabilirsiniz. Sivas iline gittiğinizde denemeniz gereken önemli bir sanat ise Cam Üflemedir. Camın ateşle bulunmasıyla şekiller ve renklere bürünen muhteşem bir cam sanatı olan cam üfleme denemeniz gereken bir sanattır.

Yöresel yemeklerin başında gelen başında fırın çöreği gelmektedir. Tatlı ise yufka tatlısı ve sarığıburma tatlısı ilk sırada gelmektedir. Gittiğinizde hediyelik eşya almak isterseniz cam üflemeler sizin için ideal bir seçim olacaktır.

BöcekBaşı:
Related Post