Çarşamba , 22 Kasım 2023
sk nerenin plakası

Slovakya Plakası Nedir?

Slovakya Plakası nedir?

Slovakya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Slovakya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

SK Nerenin Plakası?

SK hangi ülkenin plakası?

Slovakya uluslararası plaka kodu ”SK” dir.

Slovakya Hakkında Genel Bilgilendirme

Slovakya Orta Asya’da bulunan bir ülkedir. Ülkenin tahmini nüfusu 5,418,506dir. Resmi dili Slovakçadır. Ülkede birçok dağ bulunmaktadır. Ülkeye tatile gelenler b dağlarda doğayla iç içe yürüyüşler yaparken temiz havayı hissetmektedirler. Ülkenin iklimi soğuk olduğu için buz hokeyi ülkede çok tutulan bir spordur. Yaz ayları da ülkede serin geçmektedir.

Engebeli olan bu dağlar yer altı kaynakları bakımından çok zengindir. Demir, bakır, çinko ve kurşun bulunmaktadır. Engebeli olmayan bölgelerde azda olsa doğal gaz bulunmaktadır. Ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Sulak yerde yapılan tarım çalışmaları elverişli olup elde edilen ürünler ise arpa, mısır, yulaf ve şekerkamışı üretilmektedir. Hayvancılıkta ise sığır ve domuz yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Ormanlarla kaplı bu alanda ormancılıkta gelişmiştir. Sağlam kütükler ihraç edilmekte olup kimya makinaları tarafından işlenmektedir. Bu yüksek dağara kış aylarında çok sayıda turist çekmektedir. Kış sporlarının engebeli dağlarda daha güzel olacağını bilen sporcular kış aylarında çok sayıda sporcu hem keyif hem de spor için ülkeye ziyaret etmektedir. Ülkeye ulaşım demir yolu, kara yolu ve havaalanı vardır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir