Pazartesi , 8 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Slovenya Telefon Kodu

Slovenya Telefon Kodu

Slovenya Telefon Kodu Kaçtır?

Slovenya ülke telefon kodu kaçtır?

Slovenya telefon kodu +386′ dır.

Slovenya konum olarak Orta Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Küçük bir ülkedir bunun yanı sıra ülkede 5 milyon kişi yaşamaktadır. Ülkenin neredeyse yarısı dağlarla kaplıdır. Ülkenin kışları oldukça soğuk geçerken yazları ise sıcaktır ülke kara ikliminin etkisi altında’dır. Ülkenin ormanlarında değerli yer altı kaynakları bulunmaktadır. Kömür ve cıva oldukça fazla çıkmaktadır.

Kışları yoğun kar altında olan ülke genellikle kış aylarında turist akınına uğramaktadır. Kış sporlarının birçok türünü bu ülkede yapabilirsiniz. Gelen turistlerinin ülke ekonomisine oldukça büyük katkısı bulunmaktadır. Her yaştan bir çok insanın ülkeye gelmesi kızak ve rafting yapmak için uygun alanların olması insanları ülkeye çekmeye yetmekte olup, konaklamak için uygun pansiyonlar ve oteller bulunmaktadır. Bunların yanı sıra kiralamak için uygun araba ve ev fiyatları bulunmaktadır.

Ülkede işsizlik oranı oldukça düşüktür. Ülkenin ulaşımını sağlayan yolları asfalttan olup, oldukça bakımlıdır. Kara yolu ülkeye adeta bir ağ gibi örmüştür diyebiliriz. Ülkede bulunan liman ticaret açısından önemli bir rol oynamakta olup, oldukça kullanışlıdır diyebiliriz.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir