Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Solomon Adaları Telefon Kodu

Solomon Adaları Telefon Kodu

Solomon Adaları Telefon Kodu Kaçtır?

Solomon Adaları ülke telefon kodu kaçtır?

Solomon Adaları telefon kodu +677′ dir.

Solomon konum olarak Güney Pasifik Okyanusunda bulunan bir ülkedir. Ülkenin resmi dili İngilizcedir. Bunun yanı sıra birçok yerel diller konuşulmaktadır. Bir den fazla adadan oluşması sebebiyle bir ada ülkesidir. Ülke tropikal muson ikliminin etkisi altındadır diyebiliriz. Kış aylarında muson yağmurları görülmektedir bu yağmurlar şiddetli rüzgâr eşliğinde gelmektedir. Bir ada ülkesi olması sebebiyle ülkede balıkçılık oldukça fazla gelişmiş olup, ekonomisi geride kalmış diyebiliriz.

Ülkede hurma oldukça fazla bulunduğu için yağıda değerlendirilmiş olup, hurma yağı ve Hindistan cevizi ihracat malları arasına girmiştir. Bunun yanı sıra ithal aldığı ürünler ise petrol ve petrol malzemeleridir. Ülkede zaman zaman festivaller düzenlenmektedir. Ülkede gidişiniz o dönemlere gelirse dans Show’larını ve ülkeye özgü müzikleri dinleme imkânınız olacaktır.

Ülkenin inançları farklı olup, inançlarına göre ölen insanların ruhunun köpek balıklarında ve bazı kuşlarda yaşadığına inanmaktadırlar bu nedenle köpek balığı ve kuş eti ülke kutsal sayıldığı için yenmez. Ülkede önemli olan haklardır, yoldaki bir ağaç bir vatandaşa ait olabilir bu ülkede attığınız adıma dahi dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir