Cumartesi , 4 Şubat 2023
somali plakası

Somali Plakası Nedir?

Somali Plakası nedir?

Somali Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Somali ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

SO Nerenin Plakası?

SO hangi ülkenin plakası?

Somali uluslararası plaka kodu ”SO” dur.

Somali Hakkında Genel Bilgilendirme

Ülke Afrika da yer almaktadır. Somali ülkesinin Başkenti Mogadishudir. Ülkenin nüfusu 10,517,569 kişidir. Resmi dili Arapça ve Somalice dir. Ülkenin geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Ülkede muz, buğday yetiştirilmektedir bununla birlikte otlak ortamlarda hayvancılık çok gelişmiştir. Büyük baş hayvan ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılmaktadır. Ülkede tarım ve deri ekonomiyi ayakta tutan başlıca ürünlerdir.

Ülkede sanayi yok diyecek kadar azdır. Petrol gibi yer altı kaynakları neredeyse yok denecek kadar azdır. Ülkede çok az sayıda konfeksiyon bulunmakta olup, balıklar ton balığı konservesi yapılarak ihracata sunulmaktadır. Ülkede yaşayan hayvanlar timsah, fil ve leopar bulunmaktadır. Ülkede bulunan birçok kuş türü ve balık türü vardır. Ülkede iklim musondur ve bu ülkede ara sıra yağan yağmur ve uzun zaman kuraklık yaşanmaktadır.

Ülke de doğan çocuklar Sünni olarak yetiştirilmeye gayret gösterilmektedir. Ülkenin resmi içeceği süt de diyebiliriz süt ve süt ürünleri oldukça çok olan bir ülkedir. Elde çanak yapımı ve sepet yapımı ile uğraşırlar bunun yanı sıra oyma tahta işleri ile ilgilenmektedirler.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

amasya plakası

05 Nerenin Plakası?

05 Nerenin Plakası? 05 Hangi İlin Plakası? 05 İlçe Plakaları Kaçtır? Amasya Plakası Kaçtır? Amasya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir