X

Somali Telefon Kodu

Somali Telefon Kodu Kaçtır?

Somali ülke telefon kodu kaçtır?

Somali telefon kodu +252′ dir.

Somali ülkesinin resmi dili Arapça ve Somalice’dir. Somali konum olarak Afrika’da bulunan bir ülkedir. Ülkenin kuzey bölgesinde bulunan dağlık alanlar ve akarsular yaylaları oluşturmaktadır. Genellikle ülkeyi ziyaret edenlerin vazgeçilmez adresi olmuştur. Bu dağlık alanlarda yürüyüşler yapabilir birçok yabani hayvanı görme imkânına sahip olabilirsiniz. Akarsuların olması doğa ile iç içe bir ortamda bulunmanıza yardımcı olacaktır.

Ülkenin ekonomisi gelişmiş diyemeyiz ekonomi tarım ve hayvancılığa dayanmakta olup, tarıma elverişli alanların az olması ve yeterli suluma sisteminin olmaması tarım mahsulleri yetiştirmek için oldukça verimsiz alanlara sahip olan ülke topraklarının oluşmasına sebep olmuştur. Kenya sınırına yaklaştıkça ülkedeki tarım alanları azalmaktadır.

Somali genel olarak tropikal iklimin etkisi altındadır. Yazları oldukça fazla sıcak ve kurak geçmektedir. Ülkede yağışlar çok nadir görülmekte olup halkın yaşam standarttı oldukça düşüktür. Yeterli yer altı kaynaklarının bulunmaması sebebiyle ihracatın mümkün olmadığı ve ekonominin canlı olmaması sebebiyle ülkede yaşayan birçok insan açlık ile mücadele etmek zorunda kalmıştır. Ülkenin halkı bu kadar kötü durumlara karşın oldukça sıcakkanlı ve samimidir. Gelen misafirlerle ilgilenir ve onlarla konuşur yardımcı olmaya çalışırlar.

BöcekBaşı: