X

Sri Lanka Telefon Kodu

Sri Lanka Telefon Kodu Kaçtır?

Sri Lanka ülke telefon kodu kaçtır?

Sri Lanka telefon kodu +94′ dür.

Sri Lanka konum olarak Güney Asya’da bulunan bir ülkedir. Ülkede genel olarak tropikal iklim görülmektedir. Yazları sıcak, kışları ise soğuk geçmektedir. Yüksek kesimlerde aralıklarla yağışlar gözükmektedir. Gündüz ve gece sıcaklıklar oldukça fazla farklılık göstermektedir. Ülke tarıma çok önem vermektedir. Yaşayan halkın büyük bir kesimi tarımla uğraşmakta olup, tarım geçim kaynağı olmuştur.

Ülkede tarım ürünleri de ilk sırayı çay almaktadır. Ülkede çok miktarda çay üretimi yapılmakta olup, yabacı ülkeler çay ihtiyaçlarını bu ülkeden karşılamaktadır. Ceylon Tea dünyaca bilinen bir marka haline gelmiştir. Tarımsal alanda tek çay değil kauçuk ve tarçın üretimi de yapılmaktadır. Bu üretilen tarım mahsullerinin ihracatı gerçekleşmekte olup, buna karşın ithal olarak aldığı ürünlerle bulunmaktadır.

Ülkede zaman zaman birçok festivaller düzenlenmektedir. Bu zamanlara denk gelirseniz tatilinize renk kantmış olursunu. Ülkenin mutfağında bulunan ürünler oldukça zengin ve değerli besinleri bir arada tutan ve hijyene önem verilen bir alandır. Ülkede bir çok tropikal meyve bulunmakta olup, baharatları ise oldukça fazla kullanılmaktadır.

BöcekBaşı: