Salı , 9 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / St.Kıttıs&Nevıs Telefon Kodu

St.Kıttıs&Nevıs Telefon Kodu

St.Kıttıs&Nevıs Telefon Kodu Kaçtır?

St.Kıttıs&Nevıs ülke telefon kodu kaçtır?

St.Kıttıs&Nevıs telefon kodu +1869′ dur.

St. Kıtts Nevis ülkedi karayipler de bulunan bir ülkesidir. Birçok adanın birleşmesiyle oluşmuştur. Bağımsız bir ülke olup, kendi bayrağı kendi sanayisi vardır. Yaşayan halkın büyük ölçüde geçim kaynağı turizm ve tarıma dayalıdır. Amerikan küçük bir ülkedir. Turizmle uğraşan insanlar ülkenin başkenti yaşarken tarımla uğraşanlar ise kırsal kesimde yaşamaktadır. Kırsal kesimlerde yapılan tarım faaliyetleri ekonomik açıdan ülkeye büyük bir katkı sağlamıştır.

Tarım mahsulü olarak zeytin, buğday ve kahve yetiştirilmektedir. Ülkenin iklimi her daim sıcaktır fakat bazı durumlarda özellikle kış aylarında çıkan çıkar fırtınalar hayatı olumsuz etkilemektedir. Yaşayan halk gelen turistlere karşı oldukça sıcakkanlıdır. Eğer balık tutmaya merakınız varsa ülkede yaşayan yerli insanlar size bunu zevkle öğretebilir.

Ada ülkesinin verdiği avantajla balıkçılık oldukça gelişmiş hatta konserve olarak sanayide küçük bir bölüm balık sektörüne ayrılmıştır. Ülkenin mutfağında birçok deniz mahsulü bulabilir bunların yanı sıra ıstakoz ihracatı da yapılmaktadır. Ülkenin berrak denizinde büyük bir keyifle yüzebilir gece gece hayatında da eğlenebilirsiniz. Adalar arası yapılan turlara katılabilir ülkenin tarihi hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir