Salı , 15 Ekim 2019
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / St. Lucia Telefon Kodu

St. Lucia Telefon Kodu

St. Lucia Telefon Kodu Kaçtır?

St. Lucia ülke telefon kodu kaçtır?

St. Lucia telefon kodu +1758′ dir.

St. Lucia ülkesi nin başkenti Castries dir. Ülkenin yasalarca kabul edilen resmi dili İngilizce, Kreo dur fakat yerli halkın konuştuğu başka resmi dillerde bulunmaktadır. Ülkede yaşayan insanların büyük kısmı Hristiyan’dır. Ülke karayipler de bulunan bir ada ülkesi olmasının yanı sıra Cennetten bir köşe, muazzam güzelliklere sahip bir tatil köyüdür. Berrak denizi sıcak havası ve beyaz kumu ile adeta insanı büyülemektedir.

Ülkenin nüfusu azdır. Ülkenin ekonomisi tarıma ve turizme dayalıdır. Ülke gele turistlere çok özen göstermekte olup, rahatlıkları için bütün konforu düşünmüştür. Ülkenin dağlık bölgeleri volkanik özellik taşımaktadır. İklimi ise yüksek kesimlere göre değişkenlik göstermektedir. Yüksek kesimler soğuk ve zaman zaman yağışlı olurken, alçak kesimleri ise sıcak ve nemlidir.

Tarım ekonomik açıdan oldukça fazla olumlu etki sağlamaktadır. Muz, şeker kamışı ve kakao başlıca ihracat ürünlerindendir. Ülkede otel olarak kalabileceğiniz her bütçeye uygun pansiyon bulmanız mümkündür. Yüksek maliyetlerde çok güzel oteller bulunmaktadır. Masaj salonları, hijyene her açıdan önem veren oteller bulunmaktadır. Ülkede çok fazla sokak satıcıları bulunmamaktadır.

 • İlginizi Çekebilir...

  Almanya Telefon Kodu

  Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.