Cuma , 3 Nisan 2020
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / St.Piyer&Mikelon Telefon Kodu

St.Piyer&Mikelon Telefon Kodu

St.Piyer&Mikelon Telefon Kodu Kaçtır?

St.Piyer&Mikelon ülke telefon kodu kaçtır?

St.Piyer&Mikelon telefon kodu +508′ dir.

St. Pierre ve Miquelon konum olarak Fransa’nın denizaşırı topraklarında bulunan bir ada ülkesidir. Ülkede yaşayan insanların geçim kaynağı tarım, hayvancılık ve balıkçılıktır. Ülkede aşırı avlanma nedeniyle balık avlanmasına bir sınır getirmiştir. Nesli tükenmekte olan balıkların avlanmasını engellemek için getirilen bir sınırdır. Kırsal kesimde yaşayan insanlar tarımla uğraşmaktadır.

Ülkede iklim kışları sert geçtiği için kışın tarım ile ilgili faaliyetler yapılmamaktadır. Ülkeye kış aylarında gelen turistlerin ekonomiye katkısı oldukça fazladır. Ülkede yasalarca kabul edilen resmi dil Fransızcadır. Fakat azınlık olarak yaşayan halkın konuştuğu dil ise İngilizcedir. Ülkede eğitim durumu oldukça yüksektir. Okum yazma bilmeyen insan neredeyse yoktur. Yaşayan insanların büyük bir kısmı Katolik’tir.

Ülkede yaz aylarında birçok festival düzenlenmektedir. Buz hokeyi en çok oynan oyunlardan olup oynayan insanların çoğu Fransa’dan gelmektedir. Ülke spor bakımından gelişmiş olup birçok olimpiyat düzenlemekte ve olimpiyatlara ev sahipliği etmektedir. Kültürel bakımında oldukça fazla önem vermekte olup, tiyatro ve sanata da verdiği önem büyüktür. Ülkede bulunan tek liman ticari olarak kullanılmaktadır.

 • İlginizi Çekebilir...

  Almanya Telefon Kodu

  Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.