X

St.Vıncent&Grenada Telefon Kodu

St.Vıncent&Grenada Telefon Kodu Kaçtır?

St.Vıncent&Grenada ülke telefon kodu kaçtır?

St.Vıncent&Grenada telefon kodu +1784′ dür.

St. Vincent Greanda ülkesi engebeli dağları olan bir ülkesidir. Ülkede bulunan dağlar volkanik özellik taşımakta olup. İklimi ise ılımandır fakat yüksek kesimer de zaman zaman sert rüzgârlar ve yağışlar görülmektedir. Ülkenin alçak kesiminde ise sıcaklık oldukça yüksektir. Ülkenin ekonomik açıdan ayakta tutan en büyük etken, tarımdır. Ülkede yaşayan halk geçimini tarım ve turizmle sağlamaktadır.

Tarım ve turizmde ekonomiyi etkileyen en önemli unsurdur. Tarımda kakao ve kahve en büyük ihracat edilecek tarım mahsulleridir. Ülkeye geldiğinizde hem denizde yüzebilir hem de engebeli dağlarda bulunan yaylaları ziyaret edebilirsiniz. Bu yaylalarda kalabilir temiz havanın tadını çıkartabilirsiniz. Turizm ülke için önemli bir gelir kaynağıdır. Yaz ve kız aylarında aktiviteler yapabileceğiniz nadir ülkelerden birisidir.

Ülkenin sanayisi gelişmemiştir ve gece hayatı canlı değildir. Ülkede hırsızlıklara karşı dikkatli olmanız gerekmekte olup değerli eşyalarınızı yanınıza almanız gerekmektedir. Bazı dönemlerde esen sert rüzgâra karşı sörf tutkunları ülkeye gelmektedir. Adrenalin sevenlerin uğrak noktasıdır. Ülke de okuma yazma oranı oldukça iyi durumdadır. Nüfusun az olmasına rağmen burada yaşayan insanların çoğu kendini geliştirmektedir.

BöcekBaşı: