Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Sudan Telefon Kodu

Sudan Telefon Kodu

Sudan Telefon Kodu Kaçtır?

Sudan ülke telefon kodu kaçtır?

Sudan telefon kodu +249′ dur.

Sudan ülkesi konum olarak Kuzey Afrika’da Kızıl Denizin yanında bulunan bir ülkedir. Ülkenin güneyinde çöl iklimi görülürken kuzeyinde ise tropikal iklim görülmektedir. Ülkenin bazı bölgelerinde zaman zaman kum fırtınaları yaşanmakta olup, sosyal hayatı olumsuz etkilemektedir. Sudan yer altı kaynakları bakımından oldukça zengin bir ülke diyebiliriz. Ülkede bulunan petrol, altın, gümüş ve daha birçok değerli yer altı kaynağı bulunmaktadır.

Bu değerli yer altı kaynakları özelliklede petrol yaşayan halkın yaşam kalitesini arttırmış, ekonomisini canlandırmış ve ülkenin gelişmesinde hızla büyümesinde yardımcı olmuştur. Bunun yanı sıra ham petrolün işlenmesi için sanayisini geliştirmiş, gelişen sanayide ham madde işlenmiş ve ihracatı gerçekleşmiştir. Bulunan altın ve gümüş işlenerek bunlarında ihracatı yapılmaktadır.

Ülkenin farklı yapılan kahvesi oldukça lezzetli olup, et yemekleri ise oldukça tüketilmektedir. Ülkede gece hayatı yok denecek kadar azken, restoranalar da yemeklerin yanına isteğe göre şarap ikram edilmektedir. Geceleri bayanların dışarı çıkması uygun görülmez oldukça güvenli bir ülke diyebiliriz. Yolları gayet bakımlı olup kara yolu en yaygın ulaşım şeklidir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir