Çarşamba , 29 Kasım 2023

Sudan Telefon Kodu

Sudan Telefon Kodu Kaçtır?

Sudan ülke telefon kodu kaçtır?

+249 Nerenin Telefon kodu?

+249 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Sudan telefon kodu +249′ dur.

Sudan ülkesi konum olarak Kuzey Afrika’da Kızıl Denizin yanında bulunan bir ülkedir. Ülkenin güneyinde çöl iklimi görülürken kuzeyinde ise tropikal iklim görülmektedir. Ülkenin bazı bölgelerinde zaman zaman kum fırtınaları yaşanmakta olup, sosyal hayatı olumsuz etkilemektedir. Sudan yer altı kaynakları bakımından oldukça zengin bir ülke diyebiliriz. Ülkede bulunan petrol, altın, gümüş ve daha birçok değerli yer altı kaynağı bulunmaktadır.

Bu değerli yer altı kaynakları özelliklede petrol yaşayan halkın yaşam kalitesini arttırmış, ekonomisini canlandırmış ve ülkenin gelişmesinde hızla büyümesinde yardımcı olmuştur. Bunun yanı sıra ham petrolün işlenmesi için sanayisini geliştirmiş, gelişen sanayide ham madde işlenmiş ve ihracatı gerçekleşmiştir. Bulunan altın ve gümüş işlenerek bunlarında ihracatı yapılmaktadır.

Ülkenin farklı yapılan kahvesi oldukça lezzetli olup, et yemekleri ise oldukça tüketilmektedir. Ülkede gece hayatı yok denecek kadar azken, restoranalar da yemeklerin yanına isteğe göre şarap ikram edilmektedir. Geceleri bayanların dışarı çıkması uygun görülmez oldukça güvenli bir ülke diyebiliriz. Yolları gayet bakımlı olup kara yolu en yaygın ulaşım şeklidir.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir