Perşembe , 14 Eylül 2023
+597 surinam telefon kodu

Surinam Telefon Kodu

Surinam Telefon Kodu Kaçtır?

Surinam ülke telefon kodu kaçtır?

+597 Nerenin Telefon kodu?

+597 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Surinam telefon kodu +597′ dir.

Surinam konum olarak Güney Amerika’nın kuzeyinde bulunan bir devlettir. Ülkenin başkenti Paramaribo’ dur. Ülkede birçok ova bulunmaktadır. Bu o ovalarda hayvanlar için avantaj olan birçok otlak bulunmaktadır. Ülkede oldukça fazla ormanlar bulunmaktadır. Ülke yemyeşil bir alan diyebiliriz yaşayan insanlar doğayla iç içe bir hayat sürerler. Bunların yanı sıra ülkede birçok akarsu ve nehir bulunmaktadır.

Ülkede bulunan nehir tarımsal alandaki faaliyetlerde ülkenin su ihtiyacını gidermektedir. Ülke tropikal iklimin etkisi altındadır. Yazları bunaltıcı sıcakla karşı karşıya kalan halk kışları da azda olsa serinlemekte olup, kış aylarında da iklim ılımadır çok soğuk görülmez. Ülkenin iç kesiminde bulunan ormanlıklarda sık ağaçlar görülürken birçok insanında geçim kaynağı olmuştur.

Havanın yaz aylarında aşırı sıcak olması bazı hayvanların ölümüne yol açmaktadır. Ülkede yaşayan halkın büyük bir kısmı tarımla uğraşmaktadır. Ekilen alanların büyük kısmında pirinç üretilmektedir. Bunun yanı sıra greyfurt, muz ve birçok tropikal meyveyi bulmak mümkündür. Sanayisinde kereste doğrama fabrikası bulunmakta olup, kereste ülkede yaşayan insanların geçim kaynağı haline gelmiştir.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir