Salı , 9 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Surinam Telefon Kodu

Surinam Telefon Kodu

Surinam Telefon Kodu Kaçtır?

Surinam ülke telefon kodu kaçtır?

Surinam telefon kodu +597′ dir.

Surinam konum olarak Güney Amerika’nın kuzeyinde bulunan bir devlettir. Ülkenin başkenti Paramaribo’dur. Ülkede birçok ova bulunmaktadır. Bu o ovalarda hayvanlar için avantaj olan birçok otlak bulunmaktadır. Ülkede oldukça fazla ormanlar bulunmaktadır. Ülke yemyeşil bir alan diyebiliriz yaşayan insanlar doğayla iç içe bir hayat sürerler. Bunların yanı sıra ülkede birçok akarsu ve nehir bulunmaktadır.

Ülkede bulunan nehir tarımsal alandaki faaliyetlerde ülkenin su ihtiyacını gidermektedir. Ülke tropikal iklimin etkisi altındadır. Yazları bunaltıcı sıcakla karşı karşıya kalan halk kışları da azda olsa serinlemekte olup, kış aylarında da iklim ılımadır çok soğuk görülmez. Ülkenin iç kesiminde bulunan ormanlıklarda sık ağaçlar görülürken birçok insanında geçim kaynağı olmuştur.

Havanın yaz aylarında aşırı sıcak olması bazı hayvanların ölümüne yol açmaktadır. Ülkede yaşayan halkın büyük bir kısmı tarımla uğraşmaktadır. Ekilen alanların büyük kısmında pirinç üretilmektedir. Bunun yanı sıra greyfurt, muz ve birçok tropikal meyveyi bulmak mümkündür. Sanayisinde kereste doğrama fabrikası bulunmakta olup, kereste ülkede yaşayan insanların geçim kaynağı haline gelmiştir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir