Perşembe , 28 Eylül 2023
SYR nerenin plakası

Suriye Plakası Nedir?

Suriye Plakası nedir?

Suriye Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Suriye ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

SYR Nerenin Plakası?

SYR hangi ülkenin plakası?

Suriye uluslararası plaka kodu ”SYR” dir.

Suriye Hakkında Genel Bilgilendirme

Suriye orta doğuda bulunan bir ülkedir. Ülkenin Başkenti Şam’dır. Nüfusu ise 22,157,800kişdir. Ülkenin resmi dili Arapçadır. Ülke çok tarıma elverişli olmayıp dağlarında ağaç yoktur ve ülkenin bir kısmı çöldür. Akdeniz ovasına sahip olan ülkenin bu kısmı tarıma elverişli olmuştur. Ülkede yanar dağ da vardır bu dağın etekleri çöllerle kaplıdır.

Yer altı kaynakları bakımından çok zengin bir ülke değildir. Az miktarda petrol çıkmakla birlikte, alçıtaşı ve mermer elde edilmektedir. Ülkede vahşi hayvan olmayıp çöl ceylanı görülebilir. Bununla birlikte deve, sığır gibi hayvanlarda yetiştirilmektedir. Ülkenin kıyısı yaz aylarında sıcak ve nemli olurken kış aylarında ise yağışlı olmaktadır. Ülkenin dağlık bölgesinde ise kış ayları çok yağışlı geçtiği için göller taşıp bununla birlikte seller meydana gelmektedir.

Ülkenin büyük bir kısmı Müslümandır ve okuma yazma bilmektedir. Ülkenin geçim kaynağı tarımdır fakat tarım yapacak alan az olduğundan sulama yöntemi ile bir kısmı verimli hale gelmiştir. Üretilen tarım ürünleri ise buğday, mısır, pamuk ve zeytindir. Bir diğer geçim kaynağı hayvancılıktır sığır, deve ve koyun gibi hayvanlar yetiştirilmektedir.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir