X

Suriye Telefon Kodu

Suriye Telefon Kodu Kaçtır?

Suriye ülke telefon kodu kaçtır?

Suriye telefon kodu +963′ dür.

Suriye’nin başkenti Şam’dır. Ülkede yasalarca kabul dilmiş resmi dil Arapçadır. Ülkede yaşayan insanların büyük bir kısmı Müslümandır. Başka dinlere mensup insanlar azda olsa yaşamaktadır. Ülkenin nüfusu 22 milyon kişidir. Yaşayan halkın geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olurken, ülkede bulunan petrol ekonomik açıdan büyüme sağlarken, yaşayan insanların yaşam kalitesini arttırmıştır.

Ülke yer altı kaynakları bakımından zengin bir ülkedir diyemeyiz. Petrol en önemli yer altı kaynağı olmuştur. Ülkenin kıyı bölgeleri yaz aylarında yemyeşil olmaktadır. Kıyı bölgelerinde bir çok ağacın sık ağacın olması ülke için avantaj olurken diğer bölgelerinde ise dikenli çalılıklar bulunmakta olup, burada ağaçlar seyrek yapıdadır. Ülkede yabani hayvan bulunmazken, ceylanları görmeniz mümkündür.

Ülkenin kıyı bölgesi yazları sıcak kışları ise soğuk geçmekte olup, bol bol yağış almaktadır. Dağlık bölgelerde ise kış aylarında sürekli yağmur yağmakta olup, suların nehirlere doğu akması sebebiyle kış aylarında seller meydana gelmektedir. Son yıllarda ülkenin karışmış olması sebebiyle ithalat ve ihracat yapılmamakta olup, ülkenin ekonomisi neredeyse yok olma dercesine gelmiştir.

BöcekBaşı:
Related Post