Cumartesi , 4 Şubat 2023
sa nerenin plakası

Suudi Arabistan Plakası Nedir?

Suudi Arabistan Plakası nedir?

Suudi Arabistan Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Suudi Arabistan ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

SA Nerenin Plakası?

SA hangi ülkenin plakası?

Suudi Arabistan uluslararası plaka kodu ”SA” dir.

Suudi Arabistan Hakkında Genel Bilgilendirme

Suudi Arabistan Arabistan yarım adasında yer alan bir ülkedir. Başkenti Riyad tır. Resmi dili Arapçadır, dini ise İslam olan bir ülkedir. Nüfusu ise 30,886,545kişidir. Hac ve Umre ziyareti yapacak kişiler bu ülke ile Muhattap olmak zorundadır. Ülkede birçok sıra dağları görmeniz mümkündür ve çok büyük akarsular olmamasıyla birlikte küçük çaylar vardır.

Ülkenin genellikle sıcaktır Yemen’e bağlı olan şehirlerde kuraklık meydana gelmektedir. Az yağış alan ülkede yeşil alan azdır fakat yağmur yağdığında yeşil olan kesimler esen çöl rüzgarlarıyla kum rengini almaktadır. Ülke topraklarında genellikle hurma yetişmektedir. Çeşitleri olan hurma tıpta da kullanılmaktadır. Ülkenin bazı bölgelerinde at ve deve yetiştirilmektedir bununla birlikte en güzel atların burada yetiştiği söylenmektedir.

Ülkede çok sayıda sığır, domuz yetiştirilmektedir. Bununla birlikte birçok vahşi hayvanda vardır. Aslan, maymun ve kurt gibi. Yer altı kaynakları bakımından çok zengindir. Petrol, altın, bakır ve buna benzer çok maden bulunmaktadır. İnci bulunan bir diğer kıymetli kaynaktır. Ülke ekonomisine bulunan petrolün büyük etkisi olmuştur Ülkenin hızla gelişmesini sağlamış büyük ölçüde gelir kaynağı olmuştur.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

amasya plakası

05 Nerenin Plakası?

05 Nerenin Plakası? 05 Hangi İlin Plakası? 05 İlçe Plakaları Kaçtır? Amasya Plakası Kaçtır? Amasya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir