Çarşamba , 20 Eylül 2023
+966 nerenin kodu

Suudi Arabistan Telefon Kodu

Suudi Arabistan Telefon Kodu Kaçtır?

Suudi Arabistan ülke telefon kodu kaçtır?

+966 Nerenin Telefon kodu?

+966 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Suudi Arabistan telefon kodu +966′ dur.

Suudi Arabistan ülkesinin nüfusu 30 milyon kişidir. Ülkenin doğal bir güzelliği vardır. Bunların yanı sıra dağların içinden akan sular çay şeklinde olup, huzur bulunan bir ortama dönüşmüştür. Ülkede lav kalıntıları bulunmaktadır. Sönmüş yanar dağlar bulunmaktadır. Ülke yaz aylarında oldukça sıcak yüksek kesimleri ise oldukça soğuktur. Kışları ise oldukça serindir. Zaman zaman kum fırtınaları çıkmaktadır.

Ülke topraklarının genelinde hurma yetişmektedir. Hurmanın birçok çeşidi bu ülkede yetişmektedir. Ülkede büyük ormanlar bulunmayıp, seyrek ağaçlar bulunmaktadır. Çalılık ve seyrek ağaçlar bulunmaktadır. Ülkede bulunan en çok hayvan türü deve ve attır. Ülkede yırtıcı hayvan olarak, aslan, kaplan ve birçok yırtıcı hayvan bulunmaktadır. Yetiştirilen hayvan türü ise sığır, koyun ve keçidir.

Ülke yer altı kaynakları bakımından, oldukça zengindir. Altın, gümüş ve petrol bulunmaktadır. Petrolün bulunması ekonomiye katkıda bulunmuş olup, yaşayan insanların hayat şartlarını oldukça fazla etkilemiştir. Ülkede altının bulunmasının oldukça avantajı bir tarafı vardır. Ülkede sanayi petrol ve altın üstüne kurulmuş olup, işlenerek ihracatı gerçekleştirilmektedir. Bu ihracatın ekonomiye katkısı oldukça fazladır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir