X

Suudi Arabistan Telefon Kodu

Suudi Arabistan Telefon Kodu Kaçtır?

Suudi Arabistan ülke telefon kodu kaçtır?

Suudi Arabistan telefon kodu +966′ dır.

Suudi Arabistan ülkesinin nüfusu 30 milyon kişidir. Ülkenin doğal bir güzelliği vardır. Bunların yanı sıra dağların içinden akan sular çay şeklinde olup, huzur bulunan bir ortama dönüşmüştür. Ülkede lav kalıntıları bulunmaktadır. Sönmüş yanar dağlar bulunmaktadır. Ülke yaz aylarında oldukça sıcak yüksek kesimleri ise oldukça soğuktur. Kışları ise oldukça serindir. Zaman zaman kum fırtınaları çıkmaktadır.

Ülke topraklarının genelinde hurma yetişmektedir. Hurmanın birçok çeşidi bu ülkede yetişmektedir. Ülkede büyük ormanlar bulunmayıp, seyrek ağaçlar bulunmaktadır. Çalılık ve seyrek ağaçlar bulunmaktadır. Ülkede bulunan en çok hayvan türü deve ve attır. Ülkede yırtıcı hayvan olarak, aslan, kaplan ve birçok yırtıcı hayvan bulunmaktadır. Yetiştirilen hayvan türü ise sığır, koyun ve keçidir.

Ülke yer altı kaynakları bakımından, oldukça zengindir. Altın, gümüş ve petrol bulunmaktadır. Petrolün bulunması ekonomiye katkıda bulunmuş olup, yaşayan insanların hayat şartlarını oldukça fazla etkilemiştir. Ülkede altının bulunmasının oldukça avantajı bir tarafı vardır. Ülkede sanayi petrol ve altın üstüne kurulmuş olup, işlenerek ihracatı gerçekleştirilmektedir. Bu ihracatın ekonomiye katkısı oldukça fazladır.

BöcekBaşı:
Related Post