Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Svaziland Telefon Kodu

Svaziland Telefon Kodu

Svaziland Telefon Kodu Kaçtır?

Svaziland ülke telefon kodu kaçtır?

Svaziland telefon kodu +268′ dir.

Svaziland ülkesi konum olarak Güney Afrika’da bulunan bir ülkedir. Güney Afrika ile çevrili olması ve denizi kıyısı olmayan bir ülkedir. Ülkede mevsimler oldukça değişkenlik göstermektedir yazları sıcak olan ülke kışları fazla yağış almamaktadır. Yaz aylarında ülke yağış alırken kış aylarında bu durum böyle değildir. Ülkenin yönetim şekli krallık olup, kralın kurallarına göre ülke yönetilmektedir.

Ülkede oldukça fazla toprak bulunurken bu topraklar genellikle üst makamdaki kişilere aittir. Ülkede tarım mahsulleri meyve ağacı ağırlıklı olup ihracatta ise konserve meyveleri, narenciye ve meyve suları için özel olarak ayrılan meyveler, bunların yanı sıra pamukta ihraç edilmektedir. İthal olarak ta petrol ve motorlu araçlar ithal olarak alınmaktadır.

Ülkenin ihracat ortağı Mozambik tir. Ülkede birçok festival yaz aylarında düzenlenmekte olup, ülkeye ziyaretinizde denk gelirseniz çok eğleneceğiniz renkli görüntülere şahitlik edebilirsiniz. Ülkenin mutfağında bulunan en önemli et yemeği antilop eti ile yapılan yemektedir. Halk arasında sert vahşi hayvan eti diye geçmektedir. Ülkede mısır unu ile kızartılan yemeklerde oldukça fazla tüketilmektedir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir