+7 nerenin kodu

Tacikistan Telefon Kodu

Tacikistan Telefon Kodu Kaçtır?

Tacikistan ülke telefon kodu kaçtır?

+7 Nerenin Telefon kodu?

+7 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Tacikistan telefon kodu +7′ dir.

Tacikistan konum olarak Orta Asya’nın dağlık ve iç kısımlarında yer almakta olup, denize kıyısı bulunmamaktadır. Ülke bulunduğu konum itibari ile oldukça soğuktur. Ülkenin iklimi oldukça değişken olup, yazları sıcak ve oldukça fazla kurak geçmektedir. Ülkede yazları neredeyse elli dereceye kadar çıkmakta olup, oldukça fazla sıcak olmaktadır. Yazları ülkede neredeyse hiç yağmur yağmamaktadır.

Ülkenin ekonomisi tarıma dayanmaktadır. Bunların yanı sıra halkın neredeyse yarısı bu bölümlerde iş görmektedir. Başlıca tarım ürünleri, pamuk, şeker ve buğdaydır. Hayvancılıkta ise sığır, koyun, keçi yetiştirilirken domuz üretimi oldukça fazla yapılmaktadır. Ülkede ki insanların bir diğer geçim kaynağı ise iplikçiliktir. Ülkenin çiçekleri de oldukça meşhurdur ve çiçek yetiştiriciliği de geçim kaynağıdır.

Ülke yer altı kaynakları bakımından oldukça zengin olup, bakır, altın, kömür ve petrol bulunmaktadır. Petrolün bulunmasıyla ülke ekonomisi canlanmış ve yaşayan halkın refah düzeyi oldukça yükselmiştir. Tacikistan’ın sanayisi petrol ve pamuk işlemek üzerine gelişmiş olup, pamuktan yapılan iplikler geçim kaynağı olurken, petrol işlenerek ihraç edilmektedir. Bunların yanı sıra halıcılık üzerine de sanayi azda olsa gelişmiştir.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

adıyaman plakası

02 Nerenin Plakası?

02 Nerenin Plakası? 02 Hangi İlin Plakası? 02 İlçe Plakaları Kaçtır? Adıyaman Plakası Kaçtır? Adıyaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir