X

Tanzanya Telefon Kodu

Tanzanya Telefon Kodu Kaçtır?

Tanzanya ülke telefon kodu kaçtır?

Tanzanya telefon kodu +255′ dir.

Tanzanya konum olarak Doğu Afrika’da bulunan bir ülkedir. Ülkenin başkenti Dodomo’dur. Ülkede konuşulan ve yasalarca geçerli olan dil İngilizce ve Swahili’dir. Ülkede yaşayan halkın büyük bir kısmı Müslüman olurken başka dinlere mensup insanlarda yaşamaktadır. Yaşayan nüfus 55 milyondur. Ülke tropikal iklimin etkisi altındadır yazları sıcak kışları ise ılıman geçmektedir.

Ülkede diğer Afrika ülkelerinde olduğu gibi vahşi hayvanlar oldukça fazladır. Ceylan, zebra, kaplan gibi hayvanlar yaygın olarak görülmektedir. Yer altı zenginlikler orta derecededir altın, elma ve maden tuzu gibi kaynaklar bulunmaktadır. Nüfusun büyük bir kısmı başkentte yaşarken, kabileler halinde yaşamaktadır. Ülkede birçok insan okuma yazma bilmekte olup az bir kesimin okuma ve yazması bulunmamaktadır.

Ülkenin ekonomisi tarıma dayalıdır. Ülkede sanayi gelişmemiştir, sabun, manyok ve mısır yönünden gelişmiştir. Ülkede bulunan demiryolu Tanzanya’yı bir ağ gibi sarmıştır. Ülkenin kara yolu, bakımlı olmasına karşın, demir yollarına kadar uzanmaktadır. Ülkede milletler arası havaalanı bulunmaktadır. Bu havaalanında oldukça fazla ihracat yapılmaktadır. Demir yolunda ise kömür gibi maddelerin ihracatı ve ithalatı yapılmaktadır.

BöcekBaşı: