Pazartesi , 6 Temmuz 2020
Ana Sayfa / Ülke Plaka Kodları / Tanzanya Uluslararası Plaka Kodu

Tanzanya Uluslararası Plaka Kodu

Tanzanya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Tanzanya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

Tanzanya uluslararası plaka kodu ”EAT” dir.

Tanzanya Doğu Afrika’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin Başkenti Dodomo’dur. Resmi para birimi Tanzanya Şilini dir. Nüfusu ise 51,822,621 kişidir. Ülkede tropikal iklim görülmektedir. Kıyı kısımları çok yağmur almaktadır. Doğaseverlerin beğendiği bir ülkedir tabiatın yaşadığı bir şehirdir.

Dünyanın her köşesinden gelen turistler bu doğayla iç içe yerlerde safari yaparken vahşi hayvanlar ve envayi çeşit ağaç türlerini görebilirsiniz. Ülkede tarıma elverişli topraklar çok az sayıda bulunmaktadır. Bulunan birlikte bu kısa az tarım alanında pirinç, tütün ve pamuk üretimi yapılmaktadır. Ülkede yetişen kahve ise dünya çapınca ün kazanmış diyebilirim.

Yer altı kaynakları bakımından zengin olan ülkede son zamanlarda petrol bulunmaktadır. Elmas, kömür ve demir bulunmaktadır. Altın madenciliği çok gelişmiştir. Tanzanya da jeeplerle yapılan turlar da bir çok doğa güzelliğini ve hayvanları görme imkanınız olacaktır. Birçok insanların hayran kaldığı Tanzanya gölünde çeşit çeşit balık türleri bulunmaktadır muhteşem bir görünüme sahip olan bu gölün kenarında yürüyüşler yapabilir güzel vakitler geçirebilirsiniz. Damak zevkinize uygun yemeklerin olduğu bir ülkedir.

 • İlginizi Çekebilir...

  Almanya Uluslararası Plaka Kodu

  Almanya Uluslararası Plaka Kodu Nedir? Almanya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir? Almanya uluslararası plaka kodu …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.