Cumartesi , 30 Eylül 2023
+66 nerenin kodu

Tayland Telefon Kodu

Tayland Telefon Kodu Kaçtır?

Tayland ülke telefon kodu kaçtır?

+66 Nerenin Telefon kodu?

+66 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Tayland telefon kodu +66′ dur.

Tayland ülkesi konum olarak Asya’da bulunmaktadır. Ülkede yaşayan kişi sayısı milyondur. Ülkede her zaman hava sıcak ve nemlidir. Kış aylarında bile sıcaklık düşmez. Ülkede zaman zaman yağan yağmurların etkisiyle oluşan yeşil alanlarda birçok bitki yetişmekte olup hayvancılığın gelişmemesine sebep olmuştur. Bazı zamanlarda ekonomiye bile katkı sağladığı görülmüştür. Sağlam ağaçlardan kereste yapılmaktadır.

Ülkenin sembolü olan fil ülkede bulunmaktadır. Tek fil değil başka hayvanlar da bulunmaktadır. Maymun, siyam kedisi ve geyik gibi hayvanlara ormanlar ev sahipliği yapmaktadır. Ülkede birçok kuş türünü görmekte mümkündür. Yeraltı kaynakları bakımından da oldukça zengin olan ülke, tuz, fosfat ve çinko yataklarını bulundurmaktadır. Bunlar bulunan zengin kaynaklardan birkaçıdır.

Ülkede İngilizce ve Çince konuşulan diller arasındadır. Ülkedeki Çinliler kendi dillerini konuşmaktadırlar. Bunları yanı sıra halkın büyük bir kısmı kırsal kesimde yaşamakta olup, tarımla uğraşmaktadırlar. Ülkede okuma yazma bilen kişi sayısı oldukça yüksektir ve neredeyse okuma yazma bilmeyen yoktur. Kırsal kesimde yaşayan halkta kendini geliştirmiştir. Ülkede birçok lise ve üniversite vardır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir