X

Tayland Telefon Kodu

Tayland Telefon Kodu Kaçtır?

Tayland ülke telefon kodu kaçtır?

Tayland telefon kodu +66′ dır.

Tayland ülkesi konum olarak Asya’da bulunmaktadır. Ülkede yaşayan kişi sayısı milyondur. Ülkede her zaman hava sıcak ve nemlidir. Kış aylarında bile sıcaklık düşmez. Ülkede zaman zaman yağan yağmurların etkisiyle oluşan yeşil alanlarda birçok bitki yetişmekte olup hayvancılığın gelişmemesine sebep olmuştur. Bazı zamanlarda ekonomiye bile katkı sağladığı görülmüştür. Sağlam ağaçlardan kereste yapılmaktadır.

Ülkenin sembolü olan fil ülkede bulunmaktadır. Tek fil değil başka hayvanlar da bulunmaktadır. Maymun, siyam kedisi ve geyik gibi hayvanlara ormanlar ev sahipliği yapmaktadır. Ülkede birçok kuş türünü görmekte mümkündür. Yeraltı kaynakları bakımından da oldukça zengin olan ülke, tuz, fosfat ve çinko yataklarını bulundurmaktadır. Bunlar bulunan zengin kaynaklardan birkaçıdır.

Ülkede İngilizce ve Çince konuşulan diller arasındadır. Ülkedeki Çinliler kendi dillerini konuşmaktadırlar. Bunları yanı sıra halkın büyük bir kısmı kırsal kesimde yaşamakta olup, tarımla uğraşmaktadırlar. Ülkede okuma yazma bilen kişi sayısı oldukça yüksektir ve neredeyse okuma yazma bilmeyen yoktur. Kırsal kesimde yaşayan halkta kendini geliştirmiştir. Ülkede birçok lise ve üniversite vardır.

BöcekBaşı: