X

Tayland Uluslararası Plaka Kodu

Tayland Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Tayland ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

Tayland uluslararası plaka kodu ”T” dir.

Tayland Güney Doğu Asya’ da yer alan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 67,725,979 kişidir. Ülkenin Başkenti Bangkok’tur. Resmi dini Budizm dir. Tayland ta film izlemek için sinemaya gittiğinizde filmden önce Tayland resmi marşı çalarken ayağa kalkmak zorunludur ve ülkede çocukların başını okşamakta saygısızlık olarak kabul edilmektedir. Yerde duran paranın üstüne basmak yasaktır.

Ülke halkı canlı renkleri sevdiği için evler yan yana renk renk boyanmış olarak görebilirsiniz. Gelen turistlerin dikkatini çeken ve hoşlarına giden bir detay haline gelmiştir. Ülke her zaman sıcaktır fakat kasım ayında sıcaklık az da olsa düşüşe geçmektedir. Ülkenin görüntüsü olarak çok yeşildir ülkede çok sayıda bambu ve hint kamışı bulunmaktadır.

Ülkenin hemen hemen hepsi okur ve yazadır. Ülkenin geçim kaynağı tarımdır. Ülkede tarım ve toprak mülkiyeti çok önemlidir. Maden yönünden en zengin ülkedir. Kalay üretimi çok sanayi açısından çok yaygındır. Tarımda ise pirinç ihracat yönünden çok en çok üretilen tarım ürünüdür. Tayland da balıkçılıkta çok gelişmiş olup hem tatlı su hem de denizde balık avlanmaktadır.

BöcekBaşı: