Cumartesi , 4 Şubat 2023
+886 tayvan telefon kodu

Tayvan Telefon Kodu

Tayvan Telefon Kodu Kaçtır?

Tayvan ülke telefon kodu kaçtır?

+886Nerenin Telefon kodu?

+886 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Tayvan telefon kodu +886′ dur.

Tayvan konum olarak Doğu Asya ve Pasifik Okyanusunda bulunan bir ülkedir. Ülkenin güneyinde tropikal iklim görülürken kuzeyinde ise astropikal iklim görülmektedir. Ülkede iklimler şehirlere ve konumlara göre değişkenlik göstermektedir. Ülke mayıs aylarında oldukça fazla yağmur almaktadır. Ülkeyi ziyaret için mayıs ayı doğru bir tercih olmayacaktır.

Ülkenin ekonomisi oldukça geri kalmış ve buna bir çözüm bulmak için çalışmalara başlamışlardır. Batıyı örnek alarak kısa sürede kalkınmış ve ekonomisi iyi hale gelmiştir. Ülkenin sanayisi Elektronik eşyalar ve tekstil üzerine kurulmuş olup, birçok hayvan ve hayvansal ürünleri post da dâhil olmak üzere ihracata konu olmuştur. İthal olarak aldığı ürünler ise petroldür ülkede petrol olmadığı için bu ihtiyacı başka ülkelerden karşılamaktadır.

Ülkenin mutfağında Çin yemeklerinin çoğunu görebilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra ülkede en çok tüketilen besin domuz etinden yapılan sosislerdir. Çin mutfağında olan birçok yemek bu ülkenin mutfağında da vardır. Ülkede yetişen turunçgillerden portakal vardır fakat portakalın rengi limon sarısı olup, oldukça tatlıdır. Yiyenler tarafından beğenilmiştir.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

amasya plakası

05 Nerenin Plakası?

05 Nerenin Plakası? 05 Hangi İlin Plakası? 05 İlçe Plakaları Kaçtır? Amasya Plakası Kaçtır? Amasya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir