Pazartesi , 8 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Tayvan Telefon Kodu

Tayvan Telefon Kodu

Tayvan Telefon Kodu Kaçtır?

Tayvan ülke telefon kodu kaçtır?

Tayvan telefon kodu +886′ dır.

Tayvan konum olarak Doğu Asya ve Pasifik Okyanusunda bulunan bir ülkedir. Ülkenin güneyinde tropikal iklim görülürken kuzeyinde ise astropikal iklim görülmektedir. Ülkede iklimler şehirlere ve konumlara göre değişkenlik göstermektedir. Ülke mayıs aylarında oldukça fazla yağmur almaktadır. Ülkeyi ziyaret için mayıs ayı doğru bir tercih olmayacaktır.

Ülkenin ekonomisi oldukça geri kalmış ve buna bir çözüm bulmak için çalışmalara başlamışlardır. Batıyı örnek alarak kısa sürede kalkınmış ve ekonomisi iyi hale gelmiştir. Ülkenin sanayisi Elektronik eşyalar ve tekstil üzerine kurulmuş olup, birçok hayvan ve hayvansal ürünleri post da dâhil olmak üzere ihracata konu olmuştur. İthal olarak aldığı ürünler ise petroldür ülkede petrol olmadığı için bu ihtiyacı başka ülkelerden karşılamaktadır.

Ülkenin mutfağında Çin yemeklerinin çoğunu görebilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra ülkede en çok tüketilen besin domuz etinden yapılan sosislerdir. Çin mutfağında olan birçok yemek bu ülkenin mutfağında da vardır. Ülkede yetişen turunçgillerden portakal vardır fakat portakalın rengi limon sarısı olup, oldukça tatlıdır. Yiyenler tarafından beğenilmiştir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir