X

Tekirdağ Alan Kodu Kaçtır?

Tekirdağ Alan Kodu Kaçtır?

Tekirdağ Telefon Kodu Kaçtır?

Tekirdağ alan kodu 282′ dir.

Tekirdağ ili Ülkemizin Marmara Bölgesinde yer almaktadır. Tekirdağ tatil yapmak açısında çok yönlü bir ildir. Yamaç paraşütü yapabilir bunu yanında tertemiz denizinde istediğiniz zaman yüzebilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam için Tekirdağ da yapacağınız köy kahvaltısının tadına doyamayacaksınız.

Ev yapımı peynir, reçelin ve koy tavuklarından olan taze yumurtanın tadından memnun kalacaksınız. Adrenalin seviyorsanız denizde su sörfü yapabilir, su voleybolu oynayabilirsiniz. Akşamları plajda yürüyüşler yaparken muhteşem mehtap ı izleyebilirsiniz.

Hediyelik eşyalardan ve kendi eviz de kullanabileceğiniz, el emeğinde yapılan el dokuma kilimleri alabilir Tekirdağ yöresine ait olan Tekirdağ köftesinin tadına bakabilirsiniz aynı zamanda iç harcı yoğun olan ciğer sarmayı da deneyebilirsiniz. Deniz olmasına rağmen balıkçılık öp planda değildir.

Tabi ki de tarihi yönden de zengin olan Tekirdağ ilinde müzeleri gezebilir, eski çağlardan kalan izleri görebilirsiniz. Namık KEMAL evi ve müzesini gezebilir, yazar hakkında bilgi sahibi olabilme imkanına sahip olursunuz.

BöcekBaşı:
Related Post