Cumartesi , 30 Mayıs 2020
Ana Sayfa / İl Alan Kodları / Tokat Alan Kodu Kaçtır?

Tokat Alan Kodu Kaçtır?

Tokat Alan Kodu Kaçtır?

Tokat Telefon Kodu Kaçtır?

Tokat alan kodu 356′ dır.

Tokat ili Ülkemizin Ülkemizin Karadeniz Bölgesinde yer almaktadır. Tarım ve hayvancılığın geçim kaynağı olduğu bu ilde küçükbaş hayvan yetiştirimi ön plandadır. Tokat yaylalarında tertemiz havayı içinize çekebilir, doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.
Hayvancılık ön planda olduğu için yöresel yemeklerde et yemekleri öne çıkmıştır. Etli sarma, tokat kebabı gibi yiyecekler geleneksel yemekler arasında yerini almıştır. Eger hediyelik eşya almak istiyorsanız Tokat’ın meşhur çarşıları sizin vazgeçilmez adresiniz olacaktır.

Tarihi Ballıca Mağarası nı gezdiğinizde içindeki oyuklar çıkıntılar sizi etkileyecetir. Bunun yanı sıra tarihi Tokat Kalesinden de muhteşem tokat ilini gözlemleme şansını yakalayacaksınız. Kaz gölüne gidip, yürüyüşlerle sessiz sakın bir ortamda güzel vakit geçirebileceksiniz. Tarihi Tokat hamamına gidebilir tarihi dokunuşlara şahitlik edebilirsiniz. Üniversite ve yüksek okulların il ekonomisine katkısı büyük olup öğrenciler ve misafirlerin güzel vakit geçirebileceği çarşılar dinlenmek için cafe ler vardır.
Tokat ili iklim olarak kışları soğuk yazları ise serin olmaktadır.

 • İlginizi Çekebilir...

  Vodafone Bilinmeyen Numaraları Öğrenme

  Merhaba arkadaşlar bir çok telefon kullanıcısının en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de bilinmeyen …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.