Pazar , 31 Mayıs 2020
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Tonga Telefon Kodu

Tonga Telefon Kodu

Tonga Telefon Kodu Kaçtır?

Tonga ülke telefon kodu kaçtır?

Tonga telefon kodu +676′ dır.

Tonga ülkesi konum olarak kuzey Avusturalya’nın doğusunda bulunan bir ülkedir. Ülkede tropikal iklim görülmekte olup, mevsimler ve sıcaklıklar değişkenlik göstermektedir. Kuzeyi oldukça sıcak olurken güneyi nemlidir ve sıcaklıklar görülmez. Zaman zaman şiddetli rüzgârlar esmekte olup hayatı olumsuz etkilemektedir. Ülkede su oldukça fazla olup bunların avantajı ise balık olmuştur.

Ülkede balıkçılık geçim kaynağı olurken, ihracata da söz konusu olmuş bir üründür. Bazı zamanlarda konserve yapımı ile ihracatı sağlanırken bazı zamanlarda ise yağı ile ön plandadır. Ülkede oldukça fazla vanilya üretilmektedir. Vanilya üretimi de ihracata konu olmaktadır. Turizm açısından ülke ye gelir fazla olup ekonomiye katkısı olan bir unsurdur. İhracatın yapıldığı ülke en fazla Yeni Zelanda dır.

Ülkenin mutfağı oldukça zengin olup, bunların yanı sıra ülke de tarım elverişlidir. Hindistan cevizi, muz ve birçok tropikal meyve mutfakta bulunmaktadır. Ada ülkesi olmasının avantajı ise deniz mahsullerinin oldukça fazla olmasıdır. Mutfakta domuz eti ve balık sık kullanılan et türleri arasında yerini almaktadır. Denizinde bulunan deniz analarına dikkat edilmelidir.

 • İlginizi Çekebilir...

  Almanya Telefon Kodu

  Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.