X

Trabzon Alan Kodu Kaçtır?

Trabzon Alan Kodu Kaçtır?

Trabzon Telefon Kodu Kaçtır?

Trabzon alan kodu 462′ dir.

Trabzon ili Ülkemizin Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Karadeniz’in incisi de diyebileceğimiz Trabzon ilinin geçim kaynağı hayvancılık, balıkçılık ve tarımdır. Trabzon ilinde tatil için yapabileceğiniz her şey mevcuttur.

Yeşilin her tonunun bulunduğu Trabzon ilinde Yamaç Paraşütü yapabilirsiniz, aynı zamanda doğa yürüyüşleri de yapabileceğiniz muazzam ormanlar da ailecek piknikler yapabilirsiniz. Plajında istediğiniz dildiğiniz gibi yüzebilir, rüzgar sörfü yapabilirsiniz.

Trabzon ilinin yaylalarında temiz havayı içinize çekerken Karadeniz’in güzelliğin de büyülenebilişiniz. Filmlere konu olan Sümela Manastırını görmeden Trabzon kalesini ziyaret etmeden dönmek olmaz. Ülkemizde değil güzelliği Dünyaca bilinen Uzun gölü görmeden temiz havasını içinize çekmeden ve yürüyüşler yapmadan kesinlikle Trabzon dan ayrılmamalısınız.

Her yörede olduğu gibi Trabzon ilinin de kendine özgü yöresel yemekleri vardır bunlar; balıkçılık çok olduğu için balıkla yapılan yemekler ön plandadır Hamsi pilavı gibi hamsili ve mısırlı köy ekmeği de ilkler arasındadır. KTÜ nin de şehre getirisi çok büyük olmuştur gelen öğrencilerin şehir in güzelliğinde büyülendikleri doğrudur.

BöcekBaşı: