Salı , 9 Mart 2021
Ana Sayfa / Plaka Haber / Trafik Cezası Erken Ödeme İndirimi

Trafik Cezası Erken Ödeme İndirimi

Devletimizde bize her konuda ayrıcalık tanıyorken trafik cezalarımız içinde ayrı bir ayrıcalık uyguluyor ve trafik cezasını erken ödeyen kişiler için indirim uyguluyor. Bu indirimden nasıl faydalanabiliriz? Trafik cezası erken ödeme indirimi hakkında tüm detaylı bilgiler şimdi konumuzun içerisinde!

Trafik Cezası Erken Ödeme İndirimi

Yukarıda dediğimiz gibi devletimiz ve hükümetimiz bize her konuda yardımcı olmaktan çekinmiyor. Aynı şekilde yardımını trafik cezaları üzerinden de yapabiliyor. Trafik cezalarınızı erken ödeyebilirseniz %20 hatta %25’e kadar indirim uygulanabiliyor. Örnek veriyorum; ”500 ₺ trafik cezası geldiyse bunu 350 ₺ olarak indirimli bir şekilde ödeme yaparak hemen trafik cezanızı kapatabilirsiniz.” Erken indirimden faydalanabilmek için trafik cezası borcunuzu 15 gün içerisinde ödemeniz gerekiyor yani trafik cezası borcunuz elinize ulaştı. Bu ulaştıktan 15 gün sonrasına kadar ödeme yaparak erken ödeme indiriminden faydalanabilirsiniz. Aksi taktirde 16. günde gittiğiniz zaman trafik cezanız kaç para geldiyse o şekilde ödeme yaparsınız.

Trafik cezaları konusunda katı kuralları bulunan devletimizin bu konuda ayrı bir şekilde böyle bir tolerans uygulaması gerçekten güzel. Alkollü araçla yakalanmanız gibi durumlarda yine aynı şekilde hiç bir erken ödeme indirimi uygulanmıyor sadece erken ödeme indirimleri hız cezasında, trafik ışıkları cezasında gibi kuralların ihlalinde uygulanabiliyor. Daha fazla detaylı bilgi için Google’da arama yapabilir veya trafik emniyet müdürlüğünün internet sitesine bakabilirsiniz.

Araç kullananlara önerimiz trafik kurallarına sonuna kadar uyalım hem kendimiz hem de karşımızdakiler için kuralları hiçe saymayalım..

 • İlginizi Çekebilir...

  Yeni Ehliyet Randevu Alma Sistemi

  Yeni ehliyet randevu alma sistemi de artık online ortama taşınmıştır. Randevularınızı alabilmek için Emniyet Genel …

  1 Yorum Var

  1. Bende tam bunu arıyordum teşekkürler indirimi kullanmak lazım

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir