Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Trinidad&Tobago Telefon Kodu

Trinidad&Tobago Telefon Kodu

Trinidad&Tobago Telefon Kodu Kaçtır?

Trinidad&Tobago ülke telefon kodu kaçtır?

Trinidad&Tobago telefon kodu +1868′ dir.

Trinidad&Tobago ülkesi kuzey Atlas Okyanusunun ve Karayiplerin arasında bulunan bir ülkedir. Ülke iki adanın birleşmesi sonucuyla oluşmaktadır. Ülke tropikal iklimin etkisi altındadır. Mevsimler bu ülkede değişkenlik göstermezler. Ülke ekonomisinin en büyük gelir kaynağı petroldür. Ülkede petrol yataklarının olması ekonomiyi geliştirmekle kalmamış yaşayan insanların yaşam kalitesini de arttırmıştır.

Petrol rafineleri işlenerek ihraç edilmektedir. Araba parçaları ve motorlarda ihraca konu olan bir diğer sanayi ürünleri olmuştur. Ülkede tarım ve hayvancılıkta gelişmiş olup, bunların yanı sıra kümes hayvancılığı da yapılmaktadır. Yaz aylarında ülkede birçok festivaller düzenlenmektedir. Farklı kökenlerdeki insanların bir arada yaşaması ve her kökenin kendine özgü şenlikleri olması sebebiyle festivaller yaz aylarında oldukça fazla yapılmaktadır.

Ülkede sıkılmadan zaman geçirebilirsiniz yağmur ormanlarında, gezebilir turistlerin vazgeçilmez adresi olan kumsallarda güzel vakit geçirebilirsiniz. Bunların yanı sıra serin sularında yüzebilir adalar arasında düzenlenen turlara katılabilirsiniz. Ülkeye gitmeden önce aşılarınızı yaptırmanız önemlidir. Ada ülkesi olması sebebiyle hava oldukça sıcaktır, sıcaktan doğabilecek rahatsızlıkları önlemek için ilaçlarınızı yanınıza almanız tavsiye edilmektedir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir