Ülke Plakaları

Tunus Plakası Nedir?

Tunus Plakası nedir?

Tunus Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Tunus ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

TN Nerenin Plakası?

TN hangi ülkenin plakası?

Tunus uluslararası plaka kodu ”TN” dir.

Tunus Hakkında Genel Bilgilendirme

Tunus Kuzey Afrika’da yer alan bir ülkedir. Resmi dili Arapçadır. Ülkenin hemen hemen hepsi Müslümandır. Nüfusu ise 10,996,600kişidir. Ülkede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir yazları sıcak ve kurak kışları ise soğuk ve zaman zaman yağışlı geçmektedir. Ülkeye tatil için gelen turistlerin sıkılmadan vakit geçirebileceği birçok eğlence mekanı vardır meraklısına golf sahası bir çok arkeolojik müzeler bulunmalıdır.

Başkent tatil merkezidir diyebiliriz ülkede çok sayıda oteller bulunmaktadır. ülke ekonomisine turistlerin katkısı olduğu gibi yer altı kaynaklarının da katkısı vardır. Petrol rezervlerinin işlenmesi ve ihraç edilmesi ekonomiye canlılık katmıştır. Ülkenin geçim kaynağı tarımdır. Buğday, arpa, zeytin gibi ürünler üretilmektedir ve ihraç edilmektedir. Hayvancılıkta ön plandadır sığır ve kümes hayvanı yetiştirilmektedir. Balıkçılıkta geçim kaynağı olmuştur.

Yeterli sayıda sanayiye sahip olmayan Tunus ham maddeleri işlemesi zaman almaktadır. Suni gübre ana sanayi mallarıdır. Bunun yanı sıra eğitimde ise, Ülkede ilk okullarda eğitim Arapça olarak verilirken Üniversitelerde ise Fransızca verilmektedir. Gazete, dergi, televizyon ve radyolar Fransızca yayın yapmaktadır.

admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu