X

Turkcell Arayanı Engelleme ve Numara Engelleme

Turkcell arayanı engelleme servisi ile size kimlerin ulaşabileceği tamamen sizin elinizde olacak. İstemediğiniz numaralardan gelen çağrıları ya da kısa mesajları numara engelleme servisi sayesinde engelleyebileceksiniz. Bu sayede istediğiniz kişilere izin vererek istemediklerinizi de engelleyeceksiniz ve almış olduğunuz çağrıları, SMS’leri kolaylıkla yönetebileceksiniz.
Çağrı engelleme servisini kullanabilmek için telefonunuzdan bu servise mesaj göndermeniz gerekmektedir. Bu servis hizmetini kullanabilmek için göndereceğiniz mesaj;

• Çağrı engelleme listesine numara eklemek için: CAGRIENGELLE yazıp arada bir boşluk bırakarak çağrılarını sonlandırmak istediğiniz numarayı yazın ve 2222’ye kısa mesaj olarak gönderin.
• Turkcell çağrı engelleme listesinden numara çıkarmak için: SIL CAGRIENGELLE yazıp arada bir boşluk bırakarak listeden çıkarmak istediğiniz numarayı yazın ve 2222’ye gönderin.
Turkcell’in çağrı izin listesi de bulunmaktadır. Çağrı izin listesi sayesinde de size ulaşmasını istediğiniz kişileri bu listeye ekleyebilirsiniz. Bu servisten faydalanmak için de göndermeniz gereken mesajlar bulunmaktadır;
• CAGRIIZIN yazıp arada bir boşluk bırakarak çağrı almak istediğiniz numarayı yazın ve 2222’ye gönderin.
• Bu listeden numara çıkarmak istiyorsanız SIL CAGRIIZIN yazarak arada bir boşluk bırakın ve listeden çıkarmak istediğiniz numarayı yazarak 2222’ye gönderin.

Turkcell Arayanı Engelleme Aboneliği
Turkcell numara engelleme servisine abone olmak için “ENGELLE” yazıp “2222”ye yollamanız yeterli olacaktır. Sizlere sunulan bu hizmet sayesinde artık gelen ve giden çağrıları yönetmeniz oldukça kolay olacak. Bu aboneliğin fiyatları ise oldukça uygun. Faturalı ve Hazır Kart sahibi aboneler için KDV dahil ayda 1.99 TL’ye bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Servis aboneliği siz iptal etmediğiniz sürece devam etmektedir. Hattınızda yeterli bakiye bulunmadığı takdirde bu servisten faydalanmaya devam edemezsiniz. Engelleme yapmış olduğunuz numaralar haricindeki diğer numaralardan çağrı ve SMS almaya devam edersiniz. Turkcell arayanı engelleme servisini iptal etmek için “IPTAL ENGELLE” yazıp “2222”ye yollamanız yeterli olacaktır.

BöcekBaşı:
Related Post