X

Turkcell Bilinmeyen Numara Engelleme

Turkcell bilinmeyen numara engelleme hizmeti ile gizli numaralardan almış olduğunuz çağrıları engelleyebilirsiniz. Oldukça kolay ve ücretsiz olan bu işlem sayesinde artık telefonlarınızı daha rahat bir şekilde kullanacaksınız ve gereksiz aramalara maruz kalmayacaksınız. Bilinmeyen numaraları engelleme servisi her hatta göre değiştiği için sadece kendi hattınıza uygun olan servisi dikkate alarak kullanın. Diğer hat aboneleri Turkcell için belirlenmiş kodu denedikleri zaman telefonlarından hata alırlar. Turkcell aboneleri bu hizmetten faydalanabilmek için telefonlarının arama kısmına gelerek *253# yazıp ara butonuna basın. Yapmış olduğunuz bu arama kodu sayesinde artık gizli numaralardan çağrı almayacaksınız. Numarasını gizleyip sizi aramaya çalışanlar telefon bağlandığı zaman telesekreterden “Aradığınız abone gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir” uyarısın dinleyecektir. Bilinmeyen numara engelleme servisi herhangi bir ücrete tutulmamaktadır ve tüm Turkcell aboneleri için ücretsizdir.

Turkcell Bilinmeyen Numara Engelleme İptal Etme
Eğer bilinmeyen numaralardan aranmayı engellemeyi iptal etmek istiyorsanız telefonunuzun arama ekranına gelerek *253# tuşlayın ve arama tuşuna basın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra gizli numaralardan çağrı almaya tekrardan devam ederseniz. Turkcell bilinmeyen numaraları engelleme işleminden sonra yapmış olduğunuz iptal etme işlemi herhangi bir ücrete tabii tutulmamaktadır.

Turkcell Bilinmeyen Numara Engelleme Servisi Kullanımı
Bu servise aboneliğinizi başlattığınız zaman gizli numaralardan gelen çağrıları engellemiş olacaksınız. Ancak Turkcell bilinmeyen numara engelleme servisi eski tipte olan sabit telefon santrallerinden yapılmış olan aramaları ve yurtdışından numara bilgisi gönderilmeden yapılmış olan aramaları engelleyememektedir. Turkcell’in ücretsiz olarak sunmuş olduğu bu servisten faydalanmak için çağrı merkezini arayarak da iletişime geçebilirsiniz. 0532 532 0000 üzerinden Turkcell çağrı merkezine ulaşarak hattınızın bilinmeyen numaralara karşı kapatılmasını talep edebilirsiniz. Turkcell bilinmeyen numara engelleme servisi sizlere daha rahat bir telefon kullanımı sunar.

BöcekBaşı:
Related Post