Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Turks&Caıcos Adaları Telefon Kodu

Turks&Caıcos Adaları Telefon Kodu

Turks&Caıcos Adaları Telefon Kodu Kaçtır?

Turks&Caıcos Adaları ülke telefon kodu kaçtır?

Turks&Caıcos Adaları telefon kodu +1649′ dur.

Turks Coıncos adaları konum olarak Karayipler de bulunan yaklaşık 35 adanın birleşmesinden meydana gelen bir devlettir. Ülke çok bilinmese de mercan adaları berrak denizi ve yunus balıklarının uğrak noktasıdır. Ülkede birçok bakanlık ve yerleşim yeri bulunmaktadır. Bir tarafı dağ bir tarafı deniz olan bu ülkenin hem yüzme sevenler hem de dağa tırmanışlar yapanların vazgeçilmez adresleri arasındadır.

Ülkeye geldiniz de sıkılmadan vakit geçirebilir, sıcak havasından kaçınmak için seri sularında yüzmenin keyfini çıkartabilirsiniz. Sabah yürüyüşlerinizi muazzam deniz manzaralı bir dağ da yapabilir, tekne turlarına katılabilirsiniz. Adalar arası yapılan tekne turlarında diğer adaları gezme şansını yakalarken yunus balıklarını da yakından görme şansını elde edebilirsiniz.

Mas mavi denizinde su sörfü yapabilir, akşam otelinizde ada manzarasını izleyebilirsiniz. Ülke içinde hijyene önem veren birçok restoran bulabilirsiniz. Her bütçeye uygun barınmanız için pansiyon ve otel bulmak mümkündür. Ülkenin mutfağında envai çeşit deniz mahsulü bulmanızda mümkündür. Ülkede neredeyse her yemeğin yanında ikram edilen ıstakozun tadına bakmanız önerilmekte olup, her çeşit balık ve yemeğini bu ülkede görmeniz mümkündür.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir