Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Tuvalu Telefon Kodu

Tuvalu Telefon Kodu

Tuvalu Telefon Kodu Kaçtır?

Tuvalu ülke telefon kodu kaçtır?

Tuvalu telefon kodu +688′ dir.

Tuvalu konum olarak pasifik Okyanusunun kıyısında bulunan bir ada ülkedir. Ülke tropikal iklimin etkisi altındadır. Yazları oldukça sıcak geçerken kışları ise serindir. Gece ve gündüz arasında sıcaklık farkı oldukça fazla bulunmaktadır. Adalar arası turlar düzenlenmekte olup, sıkılmadan tatil yapabileceğiniz bir ada ülkesidir. Kış ayların ülkede sert rüzgârlar eserken hayatı olumsuz etkilemektedir.

Bazı zamanlarda doğal afetler meydana gelmektedir. Ada ülkesi olmasının büyük etkisi olan balıkçılık oldukça fazla gelişmiştir. Çok fazla tarıma elverişli toprakların olmamasına rağmen ülkede en çok yetiştirilen mahsul Hindistan cevizidir. Ülkenin ekonomisini ayakta tutan en büyük etken Hindistan cevizi ve balıktır. Bunların yanı sıra sanayisi fazla gelişmediği için balıkların saklanma yöntemi tuzlama veya kurutmadır.

Ülkenin zengin bir mutfağı vardır. Balık ön planda olurken domuz eti ve muz oldukça fazla tüketilmektedir. Hindistan cevizini yemeklere aramo vermesi içinde kullanırlar. Büyük çaplı organizasyonda ve kutlamalarda domuz eti yemektedirler. Tatilcilerin vazgeçilmez adresi olan ülkede konaklamak için otel ve pansiyonları uygun fiyatları bulmanız mümkündür.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir