Salı , 9 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / U.S.Vırgın Adası Telefon Kodu

U.S.Vırgın Adası Telefon Kodu

U.S.Vırgın Adası Telefon Kodu Kaçtır?

U.S.Vırgın Adası ülke telefon kodu kaçtır?

U.S.Vırgın Adası telefon kodu +1340′ dır.

U.s Virgin adaları Karayip denizi ve Kuzey Atlantik okyanusu arasında kalmış bir devlettir. Ülkenin kara sınırı bulunmamakta olup, subtropikal iklimin etkisi altında olan ülke kış ayları rüzgârlı ve yağmurlu geçmektedir. Yaz ayları ise oldukça sıcak geçmektedir. Ülke için Karayipler deki cennet de denilmektedir. Sıcak havası ve beyaz kumu ile kendini hayran bırakmaktadır.

Ülkedeki yaşayan insanların geçim kaynağı tarım ve ormancılıktır. Ülke ye gelen turistlerin ekonomik açıdan ülkeye katkısı büyüktür. Tarıma elverişli alanların kısıtlı olması sebebiyle tarım alanında faaliyetler fazla yapılamıyordur. Tropikal ormanlardaki ağaçların kesilmesi kesilen ağaçların kereste yapılması sonucuyla tarım alanı açıldı ve şuanda bu alanlarda tarım mahsulleri yetiştirilmektedir.

Hem yaz aylarında hem de kış aylarında oldukça fazla turist akınına uğramaktadır. Yaz aylarında adalar arası yapılan turlara katılabilir su sörfü yapabilirsiniz. Kış aylarında ise birçok aktivite bulunmaktadır ülkede gece hayatı oldukça canlıdır. Yaz aylarında canlı müzikle eğlenebilir plajda voleybol oynayabilirsiniz. Ada ülkesi olduğu için balıkçılık gelişmiştir. Ülkenin mutfağında deniz mahsulleri protein kaynağı olarak kullanılmaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir