eua nerenin plakası

Uganda Plakası Nedir?

Uganda Plakası nedir?

Uganda Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Uganda ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

EUA Nerenin Plakası?

EUA hangi ülkenin plakası?

Uganda uluslararası plaka kodu ”EUA” dir.

Uganda Hakkında Genel Bilgilendirme

UGANDA Ülkesinin Başkenti Kampalam dir. Doğu Afrika’da bulunan bir ülkedir. Resmi dili İngilizcedir. Ekvator üzerinde olmasına rağmen ılıman bir iklime sahiptir. Ülkenin ekonomisine tarıma dayalıdır başlıca tarım ürünleri Muz, süpürge darısı ve mısırdır. İhraç edilmek için çay yetiştirilmektedir. Ülkede hayvancılık da yaygındır sığır, keçi ve koyun yetiştirilmektedir. Balıkçılıkta son zamanlarda ülkede geçim kaynağı olmuştur.

Ülkenin kuzey bölümünü kaplayan seyrek yapıda ağaçlar savanadır. Ülkenin ormanlarında değişik bitkilere rastlamak mümkündür ve ormanlarda çok sayıda vahşi hayvan vardır bu hayvanları görmek için güvenli safari turlar yapılabilmektedir. Yer altı kaynakları bakımından çok zengin olmayan ülke az miktarda karbon bulunmaktadır.

Ülkenin ekonomisini ayakta tutan unsur tarımdır. Üretilen tahıl ürünleri kahve ve pamuk ihracatın temel kaynakları arasında yer almaktadır. Göllerde balıkçılık da gelişmiş olup konserve olarak ihracı yapılan bir diğer geçim kaynağıdır. Sanayi tekstil yönünden gelişmiştir bununla birlikte ülkeye gelen turist sayısı her yıl artmaktadır. Yetiştirilen hayvanların derisi ve etleri ihraç edilerek ekonomiye katkı sağlamaktadır. Ekonomisi dışa bağlı bir ülkedir.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir