X

Uganda Telefon Kodu

Uganda Telefon Kodu Kaçtır?

Uganda ülke telefon kodu kaçtır?

Uganda telefon kodu +256′ dır.

Uganda ülkesi konum olarak Doğu Afrika’da bulunan bir devlettir. Ülke ılıman bir iklime sahiptir. Ülkede toprak kaymaları oldukça fazla yaşanmaktadır. Halkın tedirgin olmasına sebep olan bu olay da birçok ev ve araba hasar görmüştür. İnsanların can güvenliğinin tehlikede olduğu ve sıkça yaşanan bir olaydır. Ülke hava sıcakları kış ve yaz aylarında değişmez diyebiliriz kışları hava çok soğuk olmaz ılımandır.

Ülkenin ekonomisini ayakta tutan en büyük etken tarım ve hayvancılıktır. Tarım ülkede yaygın olarak yapılırken yaşayan halkında geçim kaynağıdır. Pamuk, kahve, manyok ve susam yetiştirilmekte olup, pamuk ve kahve ihracat için kullanılmaktadır. Ülkenin kıyı kesimlerinde hayvancılık yapılmakta olurken hayvancılıkta geçim kaynağıdır. Sığır, koyun ve keçi yetiştirilmekte olup, kümes hayvancılığı da yapılmaktadır.

Ülkenin mutfağı da oldukça zengindir. Tavuk, tatlı patates ve sebze yemekleri ön plandadır. Soslu yapılan tavuk yemeği, beğenilmektedir. Ülkede kredi kartı ile yapılan alışverişlerde komisyon ücreti alınmaktadır. Uganda doğa güzellikleri ile bilenen bir ülkedir. Ülkede temiz hava eşliğinde yürüyüşler yapılmalıdır.

BöcekBaşı: