+380 telefon kodu

Ukrayna Telefon Kodu

Ukrayna Telefon Kodu Kaçtır?

Ukrayna ülke telefon kodu kaçtır?

+380 Nerenin Telefon kodu?

+380 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Ukrayna telefon kodu +380′ dur.

Ukrayna ülkesi konum olarak Avrupa’da yer alan bir devlettir. Ülkede yaşayan kişi sayısı yaklaşık olarak 45 milyon kişidir. Ülke ılıman iklimin etkisi altındadır. Yazları çok sıcak ve kurak geçerken kışları ile ılıman bir hava vardır. Yazları ve kışları sıcaklık oranında fazla bir düşüş gözlemlenmez. Yer altı kaynakları bakımından orta derecede olan ülkede magnezyum yatakları oldukça fazla bulunmaktadır.

Ülkenin ekonomisin katkı sağlayan en büyük etken tarım ve hayvancılıktır. Yaşayan insanların geçim kaynağı da olan tarım ve hayvancılıkta devlet Çiftlikleri ve özel çiftlikler bulunmaktadır. Devlet yetiştirdiği hayvanların et ve sütlerinden gelir sağlamaktadır. Tarımda ise pamuk, şeker ve patates yetiştirilmektedir. Kümes hayvancılığı da ülkede yaygın bir şekilde yapılmaktadır.

Ülkenin sanayisi oldukça fazla gelişmiş olup, araba ve traktör yapımı yapılmaktadır. Sün i gübre gibi maddeler yapılmakta olup yapılan bu malların ihracatını gerçekleştirmektedir. Ülkenin yolları da oldukça bakımlıdır. Ülkeyi adeta bir ağ gibi görmüş bakımlı kara yolları bulunurken, hava alanlarını da neredeyse her ülkeye uçak seferleri bulunmaktadır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir