Pazartesi , 29 Haziran 2020
Ana Sayfa / Ülke Plaka Kodları / Ukrayna Uluslararası Plaka Kodu

Ukrayna Uluslararası Plaka Kodu

Ukrayna Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Ukrayna ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

Ukrayna uluslararası plaka kodu ”UA” dır.

Ukrayna Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 45,362,900kişidir. Resmi dili Ukraynaca olup, halkın yarısı Rusça konuşmaktadır. Para birimi Grivnadir. Ukrayna ova şeklinde olup düzdür çok az bir kısmı dağlıktır. Ilıman bir iklime sahiptir. Yer altı kaynakları bakımından zengin bir ülkedir. Çok miktarda demir cevheri bulunmaktadır.

Ülkenin ekonomisi tarım ve sanayiye bağlı olup, düzlük ovalarda tarıma elverişli topraklar bulunmaktadır. Tahıl ürünleri olarak buğday ve şeker pancarı yetiştirilmektedir. Sanayi çelik üzerine gelişmiştir. Traktör, lokomotif gibi üretimler yapılmaktadır. Suni gübre ve şeker fabrikaları ülke ekonomisine destek olmuştur. Devlet destekli çiftliklerde büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştirilmektedir.

Ukrayna da yemek yerken sıkıntı çekmezsiniz helal kesimli etler ve Türk damak zevkine uygun yemekler bulmanız mümkündür. Ülkede gece hayatı canlı olmakla birlikte alkole ayrılan yer çok fazladır. Ülkede alkol tüketimi fazladır. Ülkenin farklı tatlarından bir tanesi de esmer emektir ülkede çokça tüketilen ve beğenilen bir ekmek türü olmuştur. Ülkede meyveler pahalı olup çok meyve yenmemektedir. Ülkede mantar çok tüketilmektedir.

 • İlginizi Çekebilir...

  Almanya Uluslararası Plaka Kodu

  Almanya Uluslararası Plaka Kodu Nedir? Almanya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir? Almanya uluslararası plaka kodu …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.